KONKURSI I FOTOGRAFISË NGA BANKA BOTËRORE, VELIPOJA MERR ÇMIMIN E RËNDËSISHËM

Një muaj më parë Banka Botërore hapi konkursin për fotografinë më të bukur me titull “Potencialet e Shqipërisë së Kaltër” duke ftuar fotograf amator dhe profesioniste nga gjithë Shqipëria.

Konkursi ishte i hapur deri në 15 qershor 2021 dhe synonte të sjellë në celuloid burimet detare dhe bregdetare që janë asete të vyera natyrore dhe ekonomike për Shqipërinë.

Juria e përbërë nga Asoc. Prof. Albes Fusha, Universiteti i Arteve, Tiranë, Petraq Papa, zv dekan i Fakultetit të Arteve të Bukura, Universiteti i Arteve, Tiranë dhe Gent Shkullaku, fotograf profesionist, LSA pasi vlerësuan 316 fotot e dërguara.

Sot një muaj pas hapjes së konkursit dolën dhe fituesit ku në vendin e trete e mori plazhi i Velipojës i fotografuar nga Terenc Pepa në vëren e vitit 2020.

 

 

 

“Bashkë ose asnjëri në finale”! Çfarë po planifikon Luizi për Kiarën?

Luiz Ejlli sërish ka përsëritur faktin që nëse del Kiara Tito nga shtëpia, do dalë edhe ai. Teksa po bisedonin në suitë, këngëtari i...

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit më të pafajshëm dhe më të rëndësishëm: një fëmijë me sindrοmën down.   Banorët e Big Brother...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...