FOTO/ Stuhi e reshje të dendura dhe përmbytet, në këtë zonë shpallet gjendja e...

Stuhi dhe shira të dendur kanë përmbytur vendin tonë fqinj, Greqinë. Si rrjedhojë e vërshimeve, janë përmbytur zona të tëra si Halkidiki, Kavala, Thaso.   Situata paraqitet kritike. Dëmet janë të...

Dalin sms e prokurores, dërguar gjykatësve: Do t’ju shkund nga brekët

Nëse ti dhe Këshilli e keni liruar Katicën, ta dish se do tua shkund brekët të gjithëve në Këshill, me hetim financiar. Për shkak të gjykatësve si ju, kurrë...

Gjendet e pajetë në banesë artistja shqiptare

Një regjisore shqiptare është gjetur e vdekur në rrethana të paqarta në Prishtinë, Kosovë. Bëhet fjalë për Arzana Krajën, e cila është vajza e kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe...

Një objekt misterioz gjendet në tokën shqiptare, arkeologët: S’po e besojmë dot

Në zonën e Kaçanikut është zbuluar një objekt, i cili besohet të jetë qindra vjet i vjetër. Banorët e kësaj zone nuk ishin në dijeni se aty ndodhej objekti...

Hedh çatitë e makinat në ajër, tornado bën “kërdinë” e madhe në Greqi

Një tornado e fuqishme ka goditur në qytetin e Kallamatës në Greqi ditën e djeshme duke shkaktuar dëme të shumta financiare.   Fatmirësisht tornado nuk ka kaluar në zonën e banuar...

Shkoi në parukeri por nuk u kthye më, zhduket 18-vjeçarja shqiptare

Një 18-vjeçare është larguar nga shtëpia duke humbur kontaktet me familjen që prej mesditës së dielës në rajonin e Kretës në Greqi.   Sipas mediave fqinje vajza shqipatare e bërë nënë...

Familja e politikanit shqiptar në zi, humb nipin 23-vjeçar

Kreu i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka ka njoftuar sot se ka ndërruar jetë djali i motrës së tij, Denis Gullbovci.   Përmes një shkrimi në Facebook, Zeka ka shkruar...

E pabesueshme, Djali i ish-ministrit shqiptar punon në ndërtim

Jemi mësuar që të shohim fëmijë ministrash dhe politikanësh që publikojnë foto duke bërë jetë luksoze, por një rast krejt ndryshe është ai i djalit të ish-ministrit të Infrastrukturës...

Helmimi në Kosovë me zarfet nga Serbia, dy gra shtatëzëna në mes 26 personave

Nga Qendra Klinike dhe Universitare e Kosovës janë deklaruar për nëntë pacientet femra të cilat dyshohet se u helmuan nga kutitë me vota serbe. Dy nga nëntë pacientet janë...

Analiza e DW: Rama e Vuçiç janë miq, ja si e ndihmojnë njëri-tjetrin

Shengeni i vogël në Ballkan ide e mirë: ua lehtëson jetën edhe qytetarëve, por në rradhë të parë ekonomisë. Megjithatë problemi qëndron në marrëdhëniet e Beogradit në njërën anë,...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Jeton me të ëmën në një apartament me qira, njihuni me kryeministren më të...

Eshtë 34 vjeç, një vit më e vogël se diktatori i Koresë së Veriut. Ajo është bërë shefja e qeverisë së Finlandës duke vendosur...

‘I kam ng acmuar Romeon’, Xheisara i kthehet keq Jonida Maliqit: U kape personalisht...

Këngëtarja Xheisara pas ngjarjes aspak të këndshme që pati me këngëtaren e njohur, Jonida Maliqi e cila e gjykoi për këngën e saj në...

FATI YT SOT/ HOROSKOPI 10 DHJETOR 2019

Dashi Tregohuni të kujdesshëm me çështjet financiare, pasi gjatë kësaj periudhe keni pasur shpenzime të tepërta. Në sferën sentimentale do të ketë diskutime dhe marrje...