Puthja ju ndihmon të humbisni peshë

Nëse ekziston një gjë që karakterizon lidhjen e dashurisë njerëzore, padyshim që është akti i puthjes. Shpreh ndjenja, emocione dhe humor, dhe për këtë arsye luan një rol qendror...

Ja pse njerëzit e lindur në Tetor janë të veçantë!

Çdo muaj është absolutisht ndryshe në mënyrën e vet dhe sjell me vete ngjarje, ndodhi dhe histori të ndryshme. Dhe, personat e lindur muaj pas muaji dallojnë në karakter, personalitet...

Këngëtari i rrugës u injorua nga të gjithë, 4 kotele u bënë kureshtare

Disa njerëz vetëm presin që t’iu vijë mundësia, disa të tjerë kanë lindur të jenë përformues rruge. E panevojshme për t’u thënë, jeta si një përformues rruge nuk është e...

Mposhti leuçeminë, francezët bëjnë gjestin e madh në mes të Parisit për shqiptaren

Në Paris është vendosur fotografia e Arlindës, shqiptarja nga Kosova që mposhti leuçeminë. Vitin e kaluar, Arlinda Morina u përball me një sëmundje mjaftë të vështirë, por regjisorja e filmit,...

U rrit si bari me dele, sot është miliarder që të ardhurat i ndanë...

“Nëse fitoj unë, fitojnë edhe punonjësit e mi. Fitimi im është edhe i tyre, kurse fati i tyre është edhe i imi”, thotë Hamdi Ulukaya , një bari i varfër...

‘Dua të vdes, nuk mundem dot më’ thirrja dëshpëruese e 9 vjeçarit që po...

’Dua të vdes, nuk mundem më kështu. Jeta ime është kthyer në një ferr të vërtetë, askush nuk më do pranë”.   Kush nuk do të ndihej keq pasi të lexonte...

Pse burrat jetojnë më pak se gratë?

Sot provohet biologjikisht se gratë jetojnë 6-7 vite më tepër se burrat; burrat 78 vjeç dhe gratë 85 vjeç; kanë madje cilësi shëndeti më të mirë se burrat si...

Për të mos u humbur gafa e rradhës e Rudina Hajdarit, një perlë e...

Rudina Hajdari,deputete e PD, relativisht ka një karrierë të paktë në politikë.   Por falë angazhimit të saj dhe mbiemrit të madh që mban,ajo tashmë është një ndër figurat më të...

Gruaja “rreh” keq burrin në mes të parkut, arsyeja do iu lërë pa fjalë...

Teksa ishin duke ndenjur në një stol, papritur gruaja bëhet agr-esive ndaj burrit të saj.   E gjitha ndodhi për shkak të veprimit të gruas kundrejtë burrit të saj. Në video...

Lajmi fundit : Kontrolloni 10 mije lekshat sepse mund te beheni milionera

Nje njoftim eshte bere sot diten e diele ne emisionin e diell ne top chanel. Lajmi ka bere buje te madhe pasi emisioni “E diell” në Top Channel i...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Paolo Fox nxjerr parashikimin per kete jave 14-20, ketyre 2 shenjave me ne fund...

Dashi/ Gjatë këtyre ditëve do të keni ndjesinë sikur ka përfunduar një periudhë e lodhshme. Më e keqja tashmë ka kaluar dhe ju ndiheni...

Nëse zgjoheni në këtë orë gjatë natës, atëherë dikush kërkon tu thotë diçka

Qëndrimi zgjuar ne disa ore të caktuara te ditës, ka disa kuptime. Mësojini me poshtë:   9-11 të mbrëmjes Qëndrimi zgjuar në këto orë është ndoshta për...

Mësoni gjithçka për fatin tuaj, duke lexuar vijat midis dorës dhe parakrahut

Në pjesën midis pëllëmbës së dorës dhe pjesës tjetër të parakrahut krijohen disa vija horizontale të lakuara, të cilat njihen si vijat byzylyk. Lexuesit...