Dieta më e mirë për dembelët/ Si i humba 19 kg në një javë

Përshëndetje, vajza! Ju të gjithë e keni vënë re tashmë që unë jam dobësuar shumë dhe për këtë arsye ju mu vërsulët me pyetje.   Unë bëra të pamundurën që tu...

PARALAJMËRIMI I POLICISË: NËSE SHIHNI NJË COPË KARTONI NË DERËN TUAJ TË SHTËPISË, THËRRISNI...

Vendosja e një kartoni në derën e jashtme të shtëpisë është një truk i hajdutëve. Shumë njerëz kanë frikë që të lenë shtëpinë pa njeri brenda dhe nëse dalin,...

“E rrita djalin jetim, sot ai dhe nusja më mbajnë larg. Si mund të...

“Burri vd.iq dhe më la djalin 3 vjeç. Nuk u rimartova kurrë, që im bir mos të rritej me njerk, por sot nuk më fton asnjëherë në shtëpi…” LETRA: Nusja...

Fërkoni këmbët me këtë dhe do të largoni të çarat e thembrave brenda 1...

Sot unë do të ndaj me ju nje menyre te shkelqyer pastrimi per kembet tuaja te plasaritura.Ky pastrim do te zbuse kembet tuaja. Përsëriteni te paktën 2 herë në...

Kjo është gjëja e parë që shikon i porsalinduri sapo vjen në jetë

Gjatë 2 javëve të para pas lindjes, bebet i kanë pothuajse gjithmonë sytë e mbyllura.   Vetëm më pas fillojnë të tregojnë interes ndaj objekteve të mëdha. Fëmija adhuron të shikojë...

E lëvizni këmbën gjithë kohës? Ja çfarë do të thotë kjo gjë

Ka një diferencë të madhe mes personave që lëvizin ose tundin këmbët dhe atyre që e kanë shumë bezdi. Na ka ndodhur shpesh të takohemi me njerëz të cilët...

Shkencëtarët u kërkojnë prindërve të mos hedhin dhëmbët qumështit të fëmijëve…

Dhëmbët e bebeve zakonisht shfaqen rreth moshës 6 muaj, apo edhe para 3 muajsh, dhe fillojnë të bien në moshën 6 vjeç. Për t’i inkurajuar fëmijët t’i largojnë dhe në...

Pamjet që na tregojnë se gjyshet tona ishin të bukura dhe të guximshme (FOTO)

Disa mund të mendojnë se gjyshërit tanë kishin një jetë mjaft të mërzitshme, ndoshta sepse nuk kishin internet, media sociale, telefonat inteligjentë ose gjëra të tjera interesante që na...

Kjo është familja shqiptare më e pasur në botë, kanë aq shumë para dhe...

Familja e aktorit shqiptar Blerim Destani është ndër më të pasurat në botë ku pasuria e tyre marramendase krahasohet me atë të Silvio Berluskonit. E shpesh mediat italiane e kanë...

Gratë e shkurtra dhe burrat e gjatë kanë jetë martesore më të lumtur

Por martesat e çifteve dallojnë, sipas një studimi të Kitae Sohn martesat më të lumtura janë ato kur gratë janë të shkurtra dhe meshkujt e gjatë. Ky studim mblodhi 7850...

Te fundit

“Burrat me 4-5 dashnore…”, deklaratë befasuese e politikanit: Janë të favorizuar, të dashurat përkthehen...

Ka habitur me deklaratën e tij një sanator italian gjatë një debati mbi numrin e femrave të përzgjedhura me atë të meshkujve. Roberto Calderoli është...

Tjetër deputet preket nga korónavirusi, shtrohet në spítal

Një tjetër deputet është konfirmuar pozitiv me Covid-19 në Kosovë. Arben Shala vjen nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ndodhet në Spital...

E shtypi autobusi, thanë se vdíq nga Còvid/ Qeveria del “bllof” me shifrat, si...

Qeveria britanike nuk ka arritur ti numërojë siç duhet shifrat e korònavirusit ose ka vendosur ta shfrytëzojë situatën. Nuk dihet cila është e vërteta e...