Mos u shqetesoni nese gjelles i keni hedhur shume kripe, ja zgjidhja e thjeshte

Te gjitheve na ka ndodhur ne jeten tone qe ti hedhim shume kripe gjelles dhe te na kete shkuar dem gjella.Biles dhe e kemi ngren te kripur po ja se cfare idesh ka per ta ulur kripen e tepert.

Nese i hidhni shume kripe gjelles tuaj ja se si ta ulni shijen e kripes.

Shtoini nje patate apo nje patellxhan ne gjellen e kripur dhe gjella do te embelsohet.

Kjo eshte forma dhe menyra me e thjeshte per ta larguar kripen.

Ne tenxheren e gjelles fusni copa patate apo patellxhani dhe lereni 10 minuta qe te ziej.

Patatja dhe patellxhani do te largojne shijen e kripur dhe gjella juaj do te jete perseri e shijshme.

Ne ju urojme gatim te kendshem dhe shendet dhe miresi per familjen tuaj.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...