FOTO/ Këto janë 7 pjesë të trupit ku nuk duhet të bëni kurrë tatuazh dhe pse

Tatuazhet janë bërë shumë të përhapura gjatë viteve të fundit. Statistikat sugjerojnë se 43% e njerëzve bëjnë një tatuazh për të nderuar të dashurit e tyre, ndërkaq 37% për stil.

Horoskopi, e diel 17 shtator 2023: Ja shenjat që do jenë më me fat në dashuri dhe …

Megjithatë, mjekët dhe artistët e tatuazheve theksojnë se ka disa vende që nuk janë ideale për të bërë tatuazhe.

Bright Side ju tregon 7 zona të trupit tuaj që është më mirë të shmangni tatuazhet.

Bërrylat

Sqetullat

Prapa gjunjëve

Duart dhe gishtat

Brinjët

Fytyra

Kaviljet dhe këmbët

Hoqi nga Instagrami Arbanën dhe Eduartin, zbulohet pse u mërzit Luizi me çiftin

Sipas tabelës, zonat e kuqe janë më të dhimbshmet. Zonat portokalli dhe të verdha janë më pak të ndjeshme. Zonat blu janë më pa dhimbje.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Meqë kërkohet silikoni, gati jam dhe unë”/ Julian Deda “gati” për në televizion

Aktori i humorit, Julian Deda, është tepër aktiv në...

Zupa Shtëpie me Arra dhe Kanellë – Receta e Lehtë, e Ëmbël

Zupa shtëpie, një ëmbëlsirë krejt e lehtë, e kombinuar...

Si të Humbisni Kilogramët e Tepërt Duke Ngrënë Mëngjes

Mëngjesi është padyshim vakti më i rëndësishëm i ditës...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në...