“Rëniet e flokëve”, kozmetologu i njohur : Gratë të kenë kujdes, një nga shkaqet kryesore eshte…

Kozmetologu i njohur, Gazment Ujkashi ka treguar disa nga arsyet që çojnë në rënien e flokëve.

Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians”, ai theksoi se teroidja është një nga shkaqet kryesore e e cilla sjell rënie të flokëve,

duke theksuar se 90% e shqiptarëve vuajnë nga tiroidja.

“Teroidja është një problem i madh. 90% e shqiptarëve janë me teroide,

kanë me mbingarkesë jodi, ose janë zonat si Korça që nuk janë jod. Teroidet janë një shkaktar kryesor për rënien e flokëve.

Gratë duhet të kenë shumë kujdes me kontraceptivët sepse ndikon në rënien e flokëve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...