“Profesioniste langaraqe”, Petrit Vasili nuk përmbahet shefes së Infektivit: S’jua mban t’ia thonë të...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj qëndrimeve të shefes së Infektivit, Najada Çobo, e cila foli sot për herë të parë për situatën e krijuar në...

Zbardhen pazaret e fshehta, Thaçi dhe Rama duhet të japin dorëheqje

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Aleksandër Biberaj deklaron se pas deklaratës ‘bombë’ të ish-Këshilltarit të Sigurisë së Presidentit Amerikan Donald Trump, John Bolton, i cili pohoi që ideja e shkëmbimit të...

Vetëflijimi që tronditi Tiranën, Nard Ndoka bën deklaratën e fortë dhe zbulon përgjegjësit kryesorë

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë që tronditi kryeqytetin pak ditë më parë ku nënë e bijë u vetëflijuan për t’u ringjallur. Ndoka...

Basha nuk heq dorë nga gafat, ‘bëhet lëmsh’ gjatë takimit me biznesmenin… (VIDEO)

Kryetari i PD, Lulzim Basha ishte sot në Korçë, ku ka spikatur sërish me deklaratat e tij. Kreu i opozitës ka prezantuar një sipërmarrës dhe biznesin e tij e...

“Si mjekër- cjap për t’i ngjarë Ismailit”, Ndoka për Ramën: As politikan, as menaxher,...

As politikan, as menaxher, as burrë shteti, por as njeri! Edi Rama u tregua i sinqertë kur na tha që në krye të herës, se nuk është politikan. Medemek po...

Gazment Bardhi “i hap derën” e PD-së Jozefina Topallit: Një zë me kontribut në...

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi ishte sot në Shkodër, nga ku la të hapur mundësinë e kandidimit të ish-kryeparlamentares Jozefina Topallit në listat e PD-së.   ”Padiskutim. Zonja Topalli...

Rama feston sot datëlindjen dhe poston foton në krahët e nënës, më pas i...

Sot kryeministri Edi Rama mbush 56 vjeç. Në këtë ditë të veçantë, Rama ka zgjedhur të publikojë një foto me të ëmën, gruan që i dha jetën, siç shkruan...

Rama feston ditëlindjen në një datë me SHBA-të, ja çfarë i bëjnë ndjekësit

Kryeministri Edi Rama feston sot 56 vjetorin e tij të lindjes, datë që përkon dhe me Pavarësinë e SHBA-ve. Përmes një video që ka postuar në rrjetet sociale, Rama...

“Situata e COVID-19 është e rëndë”! Luli Basha thirrje Ramës: Mos m’u fshih më,...

Lulzi Basha, ka folur sot për situatën e COVID-19 në Shqipëri. Në një intervistë në “Zonë e Lirë”, Basha u shpreh se i ka bërë thirrje qeverisë që në nisje...

Çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re? Basha flet për pazare, nga...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi në emisionin “Zonë e Lirë” se shumica e deputetëve të “Opozitës së re” kanë bërë pazare me kryeministrin Edi Rama.   Basha tha se...

Te fundit

U fotografua rrugëve të Prishtinës edhe pse ishte me Covid-19, Eliza Hoxha, tregon pse...

Këngëtarja e njohur kosovare Eliza Hoxha ka reaguar pas fotografive, që u publikuan në rrjetet sociale, ku pretendohej se ajo ka thyer karantinën.   Për këto...

Bëri dasmë në kohën e koronavirusit, Rama i bën shqiptarit atë që nuk e...

Një 39-vjeçar në Durrës është vënë në pra nga nga pol icia pasi njoftohet që të ketë organizuar në lokalin e tij një dasmë,...

U dashurua me të kur ishte 16 vjeçe, ja kush është burri i vajzës...

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari la jetën në Amerikë, për të vijuar misionin që la pas i ati, Azem Hajdari në politikën shqiptare.   Rudina...