Si të bëheni milionerë në 2021-shin, 10 ide për biznes

2020 ka qenë me të vërtetë një vit shumë i vështirë. Megjithatë ka luajtur një rol të rëndësishëm pasi ka krijuar mundësi të tjera. Tashmë me miliona njerëz punojnë...

Uji i ngrohtë me limon herët në mëngjes për shëndet të mirë dhe trup...

Limoni është një agrume jashtëzakonisht e pasur me vitaminë C, e cila është e domosdoshme për shëndetin dhe paraqitjen e lëkurës. Përfitimet e kësaj vitamine për lëkurën por dhe të...

Do i doni edhe më shumë! Ja arsyet se përse një mace ju kafshon...

Macet janë qenie enigmatike, dhe shumë herë, ne e kemi të vështirë të kuptojmë se çfarë do të thotë sjellja e tyre. Duket se, ndryshe nga kafshët shtëpiake të tjera,...

Hoqi dorë nga pijet e gazuara, do befasoheni çfarë i ndodhi trupit të tij

E keni menduar ndonjëherë si mund të ndryshonte jeta dhe trupi juaj nëse hiqni dorë përfundimisht nga pijet me gaz? Një instruktor palestre e bëri dhe rezultatet që ka parë...

Me fat dhe me para, 5 objektet që duhet t’i keni patjetër në shtëpi...

Çdo objekt në shtëpi mund të tërheqë ose të largojë fatin. Sa më shpejt të jetë e mundur, sigurohuni që të vendosni këto gjëra në shtëpinë tuaj. Viti 2021 sapo...

E keni tepruar me bakllavanë ? 3 dieta që do t’ju shpëtojnë jetën pas...

Pas festave ndodh rëndom që organizmi ynë të shtojë dy ose tre kilogramë.Cilat dieta do t’ju ndihmonin për t’u dukur në formë të shkëlqyer? Dieta e shpejtë Kjo lloj diete është...

“Me shami dhe shofere autobusi në Itali”, njihuni me Bukurien, shqiptaren nga Kavaja

Në një botë ideale, historia e Bukurie Voka, një 37-vjeçare shqiptare nga qyteti i vogël i Kavajës që ndodhet disa kilometra nga Durrësi, do të ishte thjesht ajo e...

Konsumimi 7 ditë resht nga një gotë prej këtij lëngu do bëjë mrekulli në...

Lëngu i panxharit të kuq dhe hudhrave është një kurë e vjetër popullore, e përdorur ndër breza për të rigjeneruar gjithë organizmin dhe largimin e toksinave. Largimi i lëngjeve...

Ja profesionet të cilat do të kërkohen dhe paguhen më shumë në Shqipëri

Viti që sapo u mbyll ishte një vit shumë i vështirë në të gjitha aspektet, një sfidë e pa provuar dhe as e përfytyruar më parë nga secili prej...

Shqiptarët vendosin: Elvis Naçi është personazhi i vitit 2020

Teksa Viti i Ri 2021 ka mbërritur, rezultati i sondazhit “Personazhi i Vitit 2020”, midis 12 kandidaturave nga fusha të ndryshme të jetës në Shqipëri, është vulosur nga shqiptarët. Votuesit...

Te fundit

Njihuni me Denata Ndrecën, poeten shkodrane në Firence!

Nga Enkeleda Bodini Historitë e suksesit të shqiptarëve jashtë vendit, nuk kanë të sosur. Janë shqiptarë që gjithmonë me punën e tyre kanë ngritur lartë...

Kryemadhi: Unë dhe Iliri shkruanim letra, tani dashuri me mesazhe

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi pasditen e sotme ishte në Fier, ku zhvilloi një takim me disa të rinj në kuadër të fushatës për...

Në temperatura nën 20 gradë, Putini zhytet në ujin e akullt për të nderuar...

Lideri rus Vladimir Putin ka lënë mënjanë pallton e tij të ngrohtë dhe në temperatura -20 gradë Celsius është zhytur në ujin e aktullt...