Italisë nuk iu dha penallti, Olsi Rama bën reagimin epik: Duan Enea Jorgjin ata!

Olsi Rama nuk e harron penalltinë që Enea Jorgji i dha Vllaznisë ndaj Partizanit dhe shpesh bën paralelizma. E ka bërë sërish në rrjetet sociale, përmes një postimi në llogarinë...

Reja sërish bëhet viral, e hedhin dhe e rrëzojnë në stol

Sërish në tokë. Edoardo Reja rrëzohet edhe nga një lojtar i Çekisë, pasi kishte ndodhur edhe në sfidën e kaluar me Uellsin. Në atë duel ishte Manaj që u shty...

E turpshme, futbollisti kundërshtar detyron lojtarin kuqezi të hedhë përtokë trajnerin e Shqipërisë

Uellsi dhe Shqipëria zhvilluan sonte një ndeshje miqësore që nisi në orën 18:00, në stadiumin “Cardiff City”. Kjo ndeshje, u shërbeu futbollistëve të Uellsit si parapërgaditje para fillimit të...
Shkoder.Info

Ballkani zbarkon në Superiore, “josh” me pagën e majme Thomas Brdaric

Thomas Brdaric është pranë transferimit në IPKO Superligën e Kosovës. Trajneri gjermano-kroat, i cili drejtoi me sukses Vllazninë në sezonin që lamë pas, është zgjedhur trajneri i ri i Ballkanit...

Ramazan Rragami, legjenda shkodrane që ndryshoi rregullin e UEFA-s

Shqipëria e futbollit nuk është ka lënë shenjë shumë në vitet 70’, por një detaj që ndodhi në Shkodër, në një ndeshje të Kupës së Shqipërisë, bëri që UEFA...

Kupa pas 13 vitesh, në Shkodër atmosferë elektrizuese

Fitorja e Vllaznisë dhe rikthimi i trofeut në Shkodër pas 13 vitesh ka sjellë ftesë më rrugën e kryeqendrës së veriut. Shkodranët kanë dalë në rrugë më makina duke festuar...

Një trofe pas 13 vitesh, Vllaznia fiton Kupën e Shqipërisë

Skënderbeu-Vllaznia 0-1 39′ Da Silva Skënderbeu: Rexhepi, Zguro, Sadriu, Vitija, Dumfur, Meksi, Zhan Viktor (82′ Douna), Taipi, Vangjeli (75′ Bajrami), Mara (65′ Pusi), Mensah. Trajner: M. Memelli Vllaznia: Zogoviç; Gurishta, Adili, Imami, Isaevski...

KUPA E VLLAZNISË/ SHKODRANËT MUNDIN SKËNDERBEUN NË FINALE DHE E MBYLLIN SEZONIN ME TROFE

Kupa është e Vllaznisë! Shkodra feston sot sepse skuadra e saj fitoi një trofe të rëndësishëm! Të merituar! Të duartrokitur nga e gjithë Shqipëria! Kuqeblutë e drejtuar nga Brdariç mundën...

Tifozi i veçantë, nga Shkodra me biçikletë për finalen në “Air Albania

Një finale kupe është shumë e rëndësishme për çdo skuadër dhe tifozët e saj por në Shkodër gjithmonë ka tifozë të veçantë dhe shumë pasionantë. Një i tillë është edhe...

Europiani i peshëngritjes/ Shqipëria, tre medalje në Moskë

Shqipëria e mbyll europianin e peshëgnritjes në Moskë me 3 medalje dhe një paraqitje shumë të mirë të Erkand Qerimajt. Trajneri i shkodranit dhe një prej specialistëve më në zë...

Te fundit

Një tjetër këngëtar, njihuni me konkurrentin e rradhës në ‘Big Brother VIP'(Foto)

Kanë mbetur pak ditë nga fillimi i Big Brother Albania VIP dhe deri tani janë përfolur shumë emra që do i bashkohen shtëpisë më...

Shfrytëzojeni fundjavën për plazh, ja sa do të shkojnë temperaturat! Nga e marta nis…

Meterologu Hakil Osmani në një lidhje me skype për Fax News ka bërë parashikimin e motit për këtë fundjavë, dhe ditët e fundit të...

Për cilin nga këta 4 këngëtarë do paguanit 12 mijë euro për 1 dasmë?

Pagesa nëpër dasma është shumë motivuese për këngëtarët. Shumat që marrin ata janë të mëdha ma.rramendëse, që nuk mund t’i besoni edhe ju vetë. Por,...