Presidenti i FIFA-s falënderon Shqipërinë në sytë e gjithë botës: Vetëm ata ma dëgjuan fjalën, ngaqë kanë vuajtur vetë…

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka folur në ditën e djeshme sa i përket dënimit të Rusisë.

 

Në kongresin e FIFA-s që është mbajtur, nuk mund të mungonin diskutimet për situatën në Ukrainë.Sigurisht që në gjithë këto ditë ka pasur jo pak polemika për sanksionet e ardhura në drejtim të Rusisë.

 

Shumë prej tyre kërkonin dorë më të hekurt dhe më të shpejtë në veprim.Ndërkohë në fjalën e tij, kreu i FIFA-s, Infantino, ka treguar se standartet e dyfishta janë përdorur nga të gjitha shtetet që hapën dyert për ukrainasit, por jo për afganët.“Sigurisht që ka situata të tjera k onflikti, ka të tjerë që vuajnë…

 

Është e mrekullueshme që Evropa mirëpret refugjatët ukrainas, po jetojmë në një periudhë krize refugjatësh.Por disa muaj më parë, ne ndihmuam disa qindra afganë, kryesisht gra dhe vajza, me ndihmën e Katarit, që të dilnin nga Afganistani. Unë isha, ishim, duke iu lutur të gjitha vendeve të hapnin dyert e tyre, pak i hapën dyert.

 

E bëri Shqipëria, më duhet ta falënderoj, Shqipëria, jo vendi më i pasur në botë, por ata e bënë. Sepse ata e dinin se çfarë do të thotë vuajtja, ishin të lumtur kur shkuan në Itali disa vite më parë. Shumë vende të tjera nuk e bënë”, tha Infantino.

Publiku kap “mat” produksionin e “BBVA”, ja çfarë shkruhej në zarfin e Dea Mishel

Pas lojës të inteligjencës, të cilën e fitoi Dea Mishel, ajo kishte një zarf të kuq, ku duhet të nxirrte në nominim tre banorë....

Mrekulli! Fëmija ishte mes flakëve, e shpëton 22-vjeçari shqiptar

Një 22-vjeçar shqiptar ka shpëtuar nga flakët një fëmijë rreth 1 vjeç e gjysmë në Lamia, Greqi, pasi u fut në banesën e mbuluar...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME