Krenari e madhe! Erkand Qerimaj shpallet kampion Europe

Erkand Qerimaj është shpallur kampion Europe në peshëngritje, stili i shkëputjes.

Kampionati europian po mbahet në Shqipëri dhe Qerimaj na bën kështu krenar pas arritjes së Evangjeli Velit, e cila gjithashtu u shpall kampione në stilin e shkëputjes para dy ditësh.

Të gjitha shpresat ishin te peshëngritësi shqiptar, i cili na ka bërë krenarë dhe më parë.

Tashmë mbetet të gëzojmë suksesin e tij dhe të urojmë sa më shumë medalje në të ardhmen.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...