Miqësorja e rrallë, kur Vllaznia fitonte ndaj Algjerisë më 1976

Po tregojmë një nga miqësoret e rralla e zhvilluar 45 vjet më parë.   Në vitet 1960, Kina dhe Shqipëria e panë veten jo vetëm të rreshtuara ideologjikisht kundër të revizionistëve,...

“Të q*fsha nënën shqiptare”, çunat e Londrës i kthejnë reston Arnautoviçit me parrullën: Të...

Tifozët shqiptarë nuk e kanë harruar ofendimin që Arnautovic i bëri Ezgjan Alioskit. Në sfidën e grupeve të EURO 2020, sulmuesi i Austrisë pas i shënoi gol Maqedonisë së...

Nga Vllaznia në Francë e Arabi, Hysen Zmijani rrëfen karrierën e tij

Një nga emrat më të mëdhenj të futbollit shqiptar, ku ka lënë gjurmë të pashlyera, si me Vllazninë, ashtu edhe me Kombëtaren shqiptare, pa harruar me skuadrat ku aktivizua...

Çmendet CR7 Vetëm me një lëvizje të dorës, ai i shkakton 4 miliardë dollarë...

Gjesti i Cristiano Ronaldos kushton rreth 4 miliardë dollarë.   Mbrëmjen e kaluar ylli i Juventusit hoqi nga tavolina ku do të mbante një konferencë për mediat dy shishe Coca Cola...

Franca tregon forcën edhe në Euro2020, gjunjëzon Gjermaninë në mes të Mynihut

Franca mposht sërish Gjermaninë, ashtu si në vitin 2016, kësaj here ka mjaftuar vetëm 1-0. Franca merr 3 pikë me shumë vlera në grup, teksa do të përballen edhe...

BRDARIÇ FIRMOS ME VLLAZNINE, I PLOTESOHEN KERKESAT

Trajneri Thomas Brdariç do te jete trajneri i ri i Vllaznise. Burime prane trajnerit bejne te ditur se ka rene dakord per te vijuar qe te jete ne krye...

E jashtëzakonshme/ Himni i Maqedonisë së Veriut në EURO 2020, futbollistët shqiptarë nuk e...

Maqedonia e Veriut ka luajtur sot ndeshjen e parë në një Europian dhe në fillim të duelit me Austrinë u këndua edhe himni. Ajo çka ra në sy ishte veprimi...

Me lot në sy drejt fushës së lojës, përjetimi i bashkëshortës kur Eriksen përfundoi...

Padyshim ajo që e ka përjetuar më keq atë që ndodhi me Eriksen është gruaja e tij, e cila gjendej në stadiumin e Kopenhagenit për të ndjekur ndeshjen e...

Tmerr në “Euro 2020″/ Mesfushori danez Eriksen bie pa ndjenja, mjekët i bëjnë masazh...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ndeshjes Danimarkë – Finlandë në Kampionatin Europian, ku lojtari danez Eriksen ka rënë pa ndjenja në fushë. Mjekët kanë shkuar me shpejtësi në...

“Babi ka heq shumë, është idhulli im”, futbollisti shqiptar në lot në mes të...

Futbollisti i përfaqësuese së Kosovës, Valon Berisha nuk ka mundur të përmbahet nga emocionet në emisionin “E premtja me Halilin”. Në një video të publikuar, Berisha shihet duke qarë, pasi...

Te fundit

Befason Viola Spiro, tregon emrin e futbollistit që do dilte në një darkë romantike:...

Në emisionin “Rudina” në Tv Klan, kanë qenë të ftuara 4 moderatore sporti, mjaft të talentuara dhe që ia kanë fituar zemrën publikut. Bëhet fjalë...

Në një lidhje me djalin e Jozefina Topallit? Cindy Marina pranon për herë të...

Një ndër katër moderatoret e sportit që kanë qenë të ftuara sot në emisionin “Rudina” ka qenë Cindy Marina e cila ka lënë SHBA...

Rritja e çmimit të bukës! E veshur firmato, Grida Duma sulmon Qeverinë

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka sulmuar mazhorancën socialiste për mosmbajtjen e premtimeve. Përmes një videoje në rrjetet sociale, Duma ka pasqyruar disa deklarata...