Rivali ia hedh në tokë plisin, por boksieri shqiptar i jep leksione në ring (video)

E mori një provokim të madh nga kundërshtari i tij në matjen zyrtare që bëhen para meçit. Kundërshtari ia hodhi në tokë plisin boksierit shqiptar, Amarildo Bakaj.

 

Por, boksieri shqiptar iu kundërpërgjigj atij më së miri në ring. Bakaj i dha leksione duke e shfryrë tërë mllefin që kishte ndaj tij.

 

Amarildo Bakaj (lindur më 6 Korrik 1999) është një (Boksier Profesionist) shqiptar i lindur në Lezhë,Shqipëri. Ai nisi karrierën e tij si Boksier në Shqipëri në vitin 2012 ku më pas në vitin 2015 e zhvilloi atë në Gjermani ku aktualisht është aktiv në boksin profesionist

 

Bakaj bëri debutimin e tij profesional më 4 maj 2019, duke shënuar një fitore në raundin e dytë me nokaut teknik (TKO) kundër Emin Karimli në Unihalle në wuppertal, Gjermani.

 

Në 30 Nëntor të vitit 2019 Amarildo zhvilloi ndeshjen e tij të rradhës ku korri sërisht një fitore të rëndësishme me Nokaut Teknik (TKO) Kundër Hakan Bozkurt në Challenge Club Arena, Offenbach, Gjermani.

 

Pas më pak se 3 muajsh në 22 shkurt të vitit 2020 ai u ndesh me kundërshtarin e tij të rradhës Maik Taeubig ku sërisht fitoi një nga ndeshjet më të rëndësishme për karrieren e tij dhe do mbahet mënd per nokaut teknik në 3 fitore rradhazi. Përballja kunder Maik u zhvillua në Halle, Recklinghausen, Gjermani.

 

Ai u rikthye ringut në fund të vitit 2020 më 6 dhjetor ku fitoi ndeshjen e tij të katert radhazi me TKO përballe kundërshtarit Ardian Merdja, Panther Gym, Cologne, Gjermani.

 

Viti pasardhës ishte një vit tepër deciziv per Bakajn pasi do përballej me rivalin e tij të drejtpërdrejtë Aleksandar Kuvacku nuk zhgënjeu një vit stërvitje dhe të fitonte me nokaut teknik (TKO) në 27 Nëntor 2021 në RuhrCongress, Bochum, Gjermani.

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...