Çfarë nuk u pa nga ndeshja e mbrëmshme? Në raundin kur Marku u rrëzua, ja veprimi që bëri gjyqtari

Në raundin kur Marku u rrëzua, gjyqtari e ndërpreu ndeshjen tetë sekonda më herët. Florian Marku arriti që të fitojë kundër Miguel Parra. Kjo ndeshje shkoj përtej pritshmërive, pavarësisht se meksikani renditej i 250 në botë.

Në fund dueli jo vetëm që ishte i luftuar, por u prit me kërshëri deri në fund për të shpallur fituesin.

Madje në raundin e tetë, Parra arriti që të rrëzojë në tokë Florian Markun për t’i shkaktuar një nga “knock-down” e pakët në karrierë.

Atje ishte momenti i vetëm i artë i meksikanit për të mbyllur ndeshjen.Por disi e pakuptueshme ishte vendimi i arbitrit, që teksa Marku po vuante nga grushtet e kundërshtarit, e mbylli ndeshjen 8 sekonda para.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...