Ferdinand Jaku/ Sot është ditëlindja e njeriut që krijoi ekipin e parë në Shqiperi për futbollin e femrave Juban Danja

Shumekush e ka njohur vetem permes fushes se mjekesise qe eshte edhe profesioni i tij. Por prej vitit 2005, te gjithe tashme e njohin edhe permes futbollit.

E kemi fjalen per Ferdinand Jakun, njeriun qe krijoi te parin ekip te futbollit te femrave ne vendin tone, “Juban Danjen”, qe ne shtator te vitit te larget 2005.

Atehere Fredi sapo kishte mbushur 37 vjeç por kishte shume endrra perpara. Dhe per ta zyrtarizuar kete event te veçante, u pat kujdesur edhe per te bere foto apo dhe video. Kuptohet se ai ka menduar edhe per historine dhe keto vepra te tij sot vlejne shume here me teper.

Sot ai mbush 54 vjeç dhe me kete rast, shkoder.info i uron edhe 100 vite të lumtura e plot shëndet!

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...