Meteorologia jep parashikimin e motit me fëmijën duke fjetur mbi shpinë

Një meteorologe e Praedictix gjeti një mënyrë të shkëlqyeshme për të festuar Javën Ndërkombëtare të Fëmijëve. Ajo tha parashikimin e motit ndërsa mbante fëmijën e saj në shpinë. Ndërsa "asistenti" i...

Denoncon tri gratë e tij, pasi nuk e lejuan të martohej me një tjetër

Një sheik ka denoncuar tre bashkëshortet e tij të ligjshme pasi nuk e lejuan të martohej me një tjetër. Sheiku maroken, Mohamed Fizazi konfirmoi se kishte çuar çështjen në...

Çfarë bëri 21-vjeçari shqiptar që përloti prindërit e mahniti jurinë në Itali?

Giulio Hoxhallari është 21 vjeçari shqiptar i cili la pa fjalë  jurinë e "Tu si que vales" në Itali. Ai ka kërcyer duke vënë në skenë të gjitha stilet që...

Sipas shkencës, kjo është femra më e bukur në botë

Shkencëtarët janë të sigurt se e kanë zbuluar femrën më të bukur në botë. Simetria e fytyrës ishte faktori kryesor për marrjen e këtij “vendimi”. Sipas tyre, fytyra e saj...

Shkencëtarët japin alarmin, Etna do të shpërthejë duke shkaktuar tragjedi në detin Jon

Vullkani Etna është më i madhi aktiv në Europë dhe shkencëtarët kanë dhënë sëfundmi alarmin duke thënë se ai po rizgjodhet duke shkaktuar rrezik për të gjitha shtetet që...

Nxënësi autik ngel në të gjitha lëndët, mësuesja çudit gjithë botën

Nëna e një djali autik është prekur dhe ka shpërthyer në lot kur lexoi letrën e shkruar nga mësuesja e djalit të saj. Ben Twist është një djalosh 11-vjeçar,...

Mbetën duke i thënë “ngele në derë”, studentja vendos të martohet me veten

Një 32-vjeçareje i erdhi aq shumë në majë të hundës me njerëzit që i thoshin që “mbeti në derë”, sa një ditë vendosi të martohej me veten.p Lulu Jemimah, studente...

Hedh plehrat nga makina, kryetari i bashkisë ia çon në shtëpi

Mendoi se do t’ia hidhte lehtë me gjestin e tij por nuk ndodhi kështu. Një qytetar në provincën e Padova-s, Itali hodhi qesen me plehra nga dritarja e makinës...

Berberi 107-vjeçar befason me deklaratën e tij, “S’kam në plan ta lë punën”/ Rekord...

Të gjithë e kërkojnë dhe të gjithë e duan sepse eksperiencën e tij 95-vjeçare nuk e ka askush. Bëhet fjalë për berberin Anthony Mancinelli, i cili jeton në New...

Nuk pranoi të hiqte hixhabin, xhudistja përjashtohet nga Lojërat Aziatike

Thuhet se rregullat janë vendosur për tu thyer, por një gjë e tillë nuk ndodh me Federatën Ndërkombëtare të Xhudos (IJF) e cila nuk ka lejuar xhudisten indoneziane, Miftahul...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Armina Mevlani: Ndjehem e pasigurtë për jetën

Teksa ka njoftuar se do martohet me Shkëlzen Berishën, Armina Mevlani thotë se ndjehet e pasigurtë për jetën. “Mendoj se në një moment të gjithë...

Konsumoni kafe pa ngrënë? Gabimi i frikshëm që bëjnë shqiptarët

Kafeja është një nga pijet më të konsumuara për të nisur ditën çdo mëngjes. Shqiptarët janë konsumatorë të mëdhenj të kafesë, dhe këtë e...

Përplaset me shtyllën dhe del nga rruga, drejtuesi i motorit në gjendje të rëndë

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën “Silvio Berluskoni” në qytetin e Kamëz. Mësohet se një person ka mbetur i plagosur, ndërsa...