Shitja e Vllaznisë, ja kur mund të mbyllet i gjithë procesi

Lajmi që ka dalë pasditen e sotme për nxjerrjen e vlerës nga e cila do të nisë ankandi për shitjen e Vllaznisë, padyshim që duhet të ketë kënaqur tifozët...

0-2/ Shqipëri e shëmtuar, Turqia na mund pa u lodhur

Shqipëria e nisi në mënyrën më të shëmtuar të mundshme rrugëtimin zyrtar të Kombëtares kuqezi drejt Europianit të vitit 2020. Skuadra e Kristian Panuçit humbi 0-2 sfidën hapëse ndaj Turqisë,...

(VIDEO) Po raportonte për ndeshjen nga shkodra, tifozët surprizojnë “live” gazetarin

Gazetari i Top Channel, Endi Tufa po raportonte nga Shkodra për ndeshjen Shqipëri-Skoci që do të zhvillohet sot në mbrëmje, kur ndodhi diçka e pazakontë.   Tifozët skocezë që ishin pas...

Kombëtarja, dëmtohen 3 lojtarë, Edy Reja bën ndryshime në formacion

Kombëtarja do të pësojë disa ndryshime në listën për ndeshjen e programuar në 8 qershor ndaj Islandës dhe ndaj Moldavisë në 11 qershor. Ka qenë Binaku ai që është...

Real Madrid do të hapë dyert për Messi-n më 26 mars

Kombëtarja e Argjentinës do të përgatitet për miqësoren që do të luajë ndër Spanjës te qendra stërvitore e Real Madrid, në Valdebebas. Spanja dhe Argjentina do të luajnë 27 marsin...

Astrit Prençi, shembulli i futbollistit me grintë për të cilin ka nevojë sot Vllaznia...

Historia e Vllaznisë është shkruar prej shumë e shumë sportistësh të cilët kanë lënë gjurmë në të. Nëse sot flasim për “lojtarë pa gjak”, në fakt na kujtohet një futbollist...

GAZETARI SPORTIV SOLIDARIZOHET ME XHAKËN E SHAQIRIN, BËN SHQIPONJËN NË TRANSMETIM DIREKT

Pas golave dhe festime me simbolin e shqiponjës nga Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri të gjithë mediat botërore po “ziejnë”. Nga “BBC” tek “AS” dhe në mediat e ndryshme ballkanike,...

Champions League Agolli përballë Kukësit, sfida e parë në Loro Boriçi

Do të jetë Qarabagu, skuadra ku luan prej shumë vitesh ish kapiteni i kombëtares shqiptare Ansi Agolli, rivali i Kukësit në turin e dytë të UEFA Champions League. Kampionët e...

Mbajti fjongo të verdhë gjatë ndeshjes, ja përse Guardiola u gjobit nga Federata Angleze

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola është gjobitur nga Federata Angleze e Futbollit me 20 mijë stërlina gjobë, për shkak të fjongos së verdhë që ai mbajti gjatë ndeshjes së...

Ja kundështari i Kukësit javën e ardhshme në Shkodër

Kukësi ka siguruar sot kualifikimin në turin tjetër të Ligës së Kampioneve por menjëherë duhet të fillojë planifikimin për ndeshjet e radhës në këtë turne. Verilindorët presin ende të mësojnë...

Te fundit

Pasuria e Kryeministrit Rama dhe familjes së tij, sa kanë fituar nga shitja e...

Të jesh kryeministër i një vendi, të vë shpeshherë përballë popullit i cili kërkon nga të zgjedhurit përmirësimin e jetës së tyre dhe jo...

Rritet edhe në shtëpitë tuaja, kjo është lulja me fuqi të pabesueshme shëndetësore

Barbaroza është një bimë e bukur mjaft popullore, e njohur si Mbretëresha e Kopshteve. Ajo është një lule që rritet në krahinat e jug perëndimit...

Ja kur ‘rikthehet’ vera/ Ulje e ndjeshme e temperaturave, përgatituni për shi dhe stuhi

Pas përvëlimit të ditëve të fundit të korrikut dhe fillim gushtit, më në fund do të kemi reshje shiu. vranësirat e para priten mbrëmjen e...