Zbuloni kush është futbollisti më popullor tek Vllaznia

865

Futbolli sigurisht që është një nga sportet më të dashura dhe jo më kot, futbollistët kanë shumë fansa.

Padyshim që kjo gjë shihet edhe tek rrjetet sociale ku është kontakti më i shpeshtë me to.

Sot nuk mund të thuash se nuk ka sportist që nuk është aktiv në rrjetet sociale.

Dikush më shumë dhe dikush më pak, të gjithë janë aktivë. Diferenca vendoset nga numri i ndjekësve.

Sot, instagrami është rrjeti më i preferuar i të rinjve. Natyrisht edhe i sportistëve.

Kush është futbollisti i Vllaznisë që ka më shumë ndjekës, do pyesni ju? Padyshim në pamje të parë nuk ka surpriza sepse më i ndjekuri në intagrami është sulmuesi Xhevahir Sukaj.

Ai aktualisht ka 15.900 ndjekës aktualisht në intagram. Në vend të dytë është Renato Malota me 4.646 ndjekës.

Ndërsa në vend të tretë është shqiptaro- maqedonasi Sedat Berisha 2.633 ndjekës. Shumë pranë tij pastaj janë Andi Ribaj, Alen Sherri e Antonio Marku.

Ndërkohë, më pak aktivët në këtë rrjet social nga futbollistët aktualë të Vllaznisë janë dy lojtarët e ardhur nga Vllaznia B, pikërisht Samet Ruqi (me vetëm 708 ndjekës) si dhe Arsen Hajdari (me vetëm 518 ndjekës).

Por ai qe ka me pak nga te gjithe eshte Florind Bardulla me vetem 317 ndjekes, çka do te thote se ai nuk ka deshire te merret fare me rrjetet sociale.

Më poshtë është lista e futbollistëve kuqeblu, bashkë me numrin e ndjekësve që ato kanë në instagram:

Alen Sherri 2.347

Erind Selimaj 1.250

Olsi Gocaj 1.610

Renato Malota 4.646

Sedat Berisha 2.633

Ergis Mersini 1.544

Antonio Marku 2.221

Denis Pjeshka 1.155

Lexo edhe:   Video/ Një kalë i ngordhur hidhet në det, tmerrohen pushuesit nga era e rëndë

Erdenis Gurishta 1.239

Samet Ruqi 708

Ardit Krymi 1.183

Florind Bardulla 317

Alsid Tafili 1.119

Nurudeen Orelesi 1.763

Erald Çinari 1.137

Arlind Kalaja 1.217

Gilman Lika 1.770

Xhevahir Sukaj 15.900

Andi Ribaj 2.350

Arsen Hajdari 518

Belajdi Pusi 1.118