Nuk u ndahet shqiptarëve, problemi i ndriçimit shtyn klasiken në Zvicër

406

Një arsye në dukje qesharake, ka shtyrë një klasike të shumëpritur në kampionatin zvicerian.

Basel-Zurih është një nga ndeshjet më të ndjekura në këtë kampionat, pasi këto janë dy ekipet që përfaqësojnë futbollin zvicerian më së shumti në arenën europiane.

Dritat e ndriçimit kanë rënë 40 minuta përpara fillimit të takimit, ndërsa fillimisht është lajmëruar se takimi do të shtyhej për në orën 19:45.

Pas përpjekjeve të shumta për të rikthyer në normalitet situatën, u morr vendimi për shtyrjen e kësaj klasike.

Ky takim pritet me interes edhe nga tifozët shqiptarë, duke parë numrin e lartë të futbollistëve me origjinë shqiptare në të dy ekipet.

Kështu, për Bazelin aktivizohen Xhaka dhe Ajeti, ndërsa për Zurihun luajnë Taipi dhe Pnishi. /vipsport/

Lexo edhe:   Jam deri në fund me mjekët