Kuçi: Sportistët tanë stërviten si profesionistë dhe paguhen si amatorë

Ai ka ngritur zërin. Jo vetëm për veten por edhe për sportistët e tjerë. Sidomos për boksierët, kolegët dhe nxënësit e tij. I sheh nga mënyra si stërviten dhe po...

“Risia” nr.2 e Ferdinand Jakut. Krijon të parin ekip futbolli me fëmijë të komunitetit...

Ka krijuar të parin ekip të futbollit të femrave në Shqipëri- “Juban Danjen” por Ferdinand Jaku na dhuron një tjetër risi. Ka mbështetur dhe ka krijuar dhe federuar në kampionat,...

Lajme të mira për Vllazninë në pragndeshjen me Teutën

Të qënurit tashmë një pikë përpara Teutës në renditje është një avantazh për Vllazninë por që nuk mjafton. Ajo duhet thelluar dhe mundësia më e mirë është për ta bërë...

Java e 20-të e Superligës, ja kur luhet Vllaznia- Teuta

Faza e tretë e Superligës shqiptare tashmë ka nisur rrugëtimin e tij dhe pas ndeshjeve të dy ditëve të fundit, luajtur për javën e 19-të, rradha i vjen atyre...

TIFOZI NGA LUSHNJA: FORCA VLLAZNIA

Ndeshja e luajtur këtë të shtunë në stadiumin “Roza Haxhiu” Lushnja – Vllaznia është pritur e përjetuar më shumë emocion nga të gjithë sidomos nga tifozët. Në fakt kanë qënë...

Vllaznia fiton 2-0 në Lushnjë. Vendos dygolëshi i Sukajt

Vllaznia me ne fund rikthehet tek fitorja. Ajo ka fituar pasditen e sotme ne Lushnje ndaj skuadres vendase me rezultatin 2-0. Protagonisti kryesor i ketij suksesi ka qene sulmuesi Xhevahir Sukaj...

Futbollisti që është bërë arbitër. Një shkodran me shumë të ardhme në gjykim

Deri në vitin 2015 ka luajtur futboll. Një lojtar me të ardhme, i dalë nga Akademia Vllaznia por duke mos gjetur vend tek skuadra e parë e këtij qyteti...

Zbuloni si e përjeton kapiteni Lika një humbje të Vllaznisë, ja çfarë bën ai

Sa herë që Vllaznia humbet dhe sidomos në Shkodër, tifozët e kësaj skuadre, madje edhe i gjithë qyteti e përjetojnë keq atë. Shpeshherë fajësohen trajnerët apo dhe futbollistët për këtë...

Ndeshja e boksit Shqipëri-Greqi, komenti i gazetarit: Gjaku spërkaste tapetin, i yni godiste si...

Mbrëmjen e djeshme, gazetari i njohur, Ilir Kadia, i cili ka qenë edhe gazetar i medias ndërkombëtare BBC, ka qenë i ftuar në një ndeshje boksi, të organizuar mundësi...

Jetmir Kuçi fiton ndaj boksierit grek, fitojnë edhe shkodranët e tjerë

Ka përfunduar “nata e boksit” zhvilluar mbrëmjen e sotme në “Feti Borova” të kryeqytetit. Një natë boksi dhe spektakli që u mbyll me ndeshjen e boksit profesionist në mes shkodranit...

Te fundit

A do të mbyllemi sërish? Ministrja Manastirliu: Do të ketë…

Me shtimin e rasteve pozitive me COVID-19 në vend, pyetja që po mundon qytetarët është nëse do të mbyllen sërish në karantinë apo jo....

Fundjava sjell reshjet e shiut e ulje temperaturash

Për ato që kanë planifikuar pushimet në fundjavë, moti nuk do të jetë i favorshëm. Reshjet e shiut rikthehen sërish. Bashkë me to edhe ulja...

Na vjen keq për ju; katër shenjat e horoskopit më pa fat këtë verë

Virgjëresha Do punosh shumë. Relaksi dhe pushimet duhet të presin. Do kesh probleme për të zgjidhur. Mos u shqetëso! Nuk do zgjatë shumë, vjeshta vjen...