Intervista/ Romela Begaj e penduar që ka investuar për Shqipërinë

549

Qetësia për Romela Begajn është sosur. Peshëngritësja shqiptare e cila vetëm pak muaj më parë u kurorëzua kampione e botës në stilin e shkëputjes ka rezultuar pozitive me doping.

Begaj e intervistuar nga gazetari Dritan Laci për emisionin ‘Opinion’ është shprehur se nuk ka përdorur një substancë të tillë.

Ajo theksoi se i ka kërkuar shtetit shqiptar për të sjellë dikë që t’a ndihmojë, pasi ajo ka ngelur e vetëm në këtë betejë.

Begaj tha se ndihma e shtetit shqiptar nuk është dhënë dhe sukseset e Romelës janë edhe të shtetit shqiptar.

“Jam ndjerë shumë keq. Unë jetoj kot, pasi nuk kam aspak mbështetje. Kam harxhuar një rini dhe rininë nuk ka para që mund ta blejë në këtë botë. Unë s’kam dashur asgjë. Por kam menduar të kem një emër të pastër dhe shqipëria të jetë krenare për mua”, – u shpreh ajo.

Lexo edhe:   Atentati, blindohet gjykata e Shkodres, flasin te akuzuarit!