RISI TURISTIKE NË VERI TË VENDIT, JA KU NDODHET KJO MREKULLI...

Qyteti i Pukës ka potencialin për t’u shndërruar në një magnet turistik veçanërisht për pushime dimërore. Fotot janë publikuar nga Artan Shkreli, këshilltar i Kryeministrit...

Provokon prifti malazez i kishës në Shkodër: Kosova, vend i shenjtë...

Pakica serbe dhe malazeze kane festuar Krishtlindjet ne kishen e Vrakes ne Shkoder. Prifti malazez i kishes ortodokse Radomir Nikçeviq kremtoi meshen e shenjte perpara...

A do ta ndryshoje 2018-ta, hyrjen e Shkodres ! (foto +...

Kritika me e madhe qe perceptohet per shkodren eshte hyrja e saj. Kryeqendra veriore , zemra e qyteterimit te shqiperise, me pasuri jo vetem...

Rritet numri i turistëve në Shkodër këtë vit

Drejtori i zyrës së turizmit në bashkinë Shkodër, Gentian Mema është shprehur se rreth 70 mijë turistë kanë vizituar qytetin e Shkodrës nga muaji...

Bashkia Shkodër jep 5 milionë lekë për familjen e Florenc Beqirajt

Këshilli Bashkiak në Shkodër ka miratuar vendimin për dhënien e një ndihme financiare prej 500 mijë lekësh për familjen e Florenc Beqirajt, i cili...

Vdekja e Florencit, në Shkodër protestuesit djegin flamurin e Francës

Ka kaluar në ekstrem protesta e organizuar në Shkodër, kundër vrasjes së të riut Florenc Beqiri dhe kërkimit të dorëheqjes së ambasadorit shqiptar në...

SHKODER, PROTESTË PER VDEKJEN E FLORENC BEQIRAJ

Ditën e sotme qytetarë dhe komuniteti egjiptian ka zhvilluar një protestë për vdekjen e Florenc Beqirajt në Marsejë të Francës. Me parulla në duar "duam...

Dita e Çlirimit/ Homazhe për dëshmorët, nga të majtët

Drejtuesit më të lartë të Shtetit nderuan mëngjesin e së mërkurës 28 mijë dëshmorët e Atdheut, në 73-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë. Ashtu siç ndodh...

EDI SMAJLAJ: DREJTORI I SPITALIT BËRI DENONCIMIN PËR MUA

Denoncimin ndaj meje e ka bërë drejtori i spitalit. Kështu u shpreh kardiologu edi Smajlaj 5 ditë pas lirimit të tij nga Gjykata e...

ARRESTIM I PALIGJSHËM, LIROHET KARDIOLOGU EDI SMAJLAJ

Shefi i kardiologjisë Edi Smajlaj është liruar ndërsa arrestimi i tij është cilësuar si i paligjshëm nga gjykata e Shkodrës. Kardiologu i spitalit rajonal të...

Te fundit

40 NDRYSHIMET NË KODIN RRUGOR, ‘FERRI’ QË PRET SHOFERËT E DEHUR

Në seancën e fundit plenare, Parlamenti miratoi paktën e ndryshimeve në Kodin Rrugor, të cilat presin firmën e Presidentit për të hyrë në fuqi....

HISTORIA, TË AGJËROSH 72 VITE

Është 84 vjeç, ndër trashëgimtarët më të vjetër të fesë islame në qytetin e Shkodrës dhe prej 72 vitesh agjëron vit pas viti muajin...

BIEN SËRISH SHIFRAT E COVID-19, MSH: 42 RASTE TË REJA DHE 3 HUMBJE JETE...

Shifrat e koronavirusit në vendin tonë kanë shënuar sërish rënie në këto 24 orë. Ministria e Shëndetësisë raporton se janë regjistruar 42 raste pozitive, ndërsa...