Ndodh në Shkodër/ Mjekes ORL s’i pëlqen hoteli që i kishin gjetur, ikën dhe le pacientet në pritje

Në vendin tonë ndodhin gjera nga me të çuditshmet.

 

Ndodhia e rradhës është pozicionuar ne Spiatlin Rajonal te Shkodrës. Me anë të një denoncimi në shkoder.info behet me dije se të gjithë ata qytetarë që kanë nevojë të bëjnë një vizite tek mjeku i ORL janë të detyruar të presin deri në fundjave apo mbase javën tjetër.

 

Arsyeja është se mjeku/ja i ORL i Shkodrës ka marrë pushimet verore ndërkohe nga Tirana është deleguar një mjeke për zëvendësim por kësaj të fundit duket se nuk i ka pëlqyer hoteli që i kane zgjedhur që ajo të qëndroje në qytetin e Shkodrës për të kryer zëvendësimin e kolegeve të Shkodrës dhe ka vendosur të largohet.

 

Ky veprim i saj penalizon jo pak qytetaret shkodran kryesisht për ata që janë edhe raste urgjente pasi rrezikojnë shumë shëndetin e tyre dhe e gjitha kjo për shkak të tekave të mjekes nga Tirana. Në këtë rast shkodranet që kanë nevojë të kryejnë një vizite tek mjeku ORL janë të detyruar që të drejtohen tek klinikat private pasi ndryshe nuk ka zgjidhje për ta…

 

/shkoder.info/

 

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në emisionin “Ballkan” në Abc të gazetares Linda Karadaku, amanetet e heroit tonë, i cili luftoi...

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është larguar nga “Portokalli” dhe rreth 5 vite më parë ai është shkëputur totalisht nga ekrani.   Por...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...