Ismail Kadare merr urimin e veçantë për ditëlindje nga ambasadorja e SHBA: Është një…

116

Kolosi i letërisë shqipe Ismail Kadare, feston sot 85 vjetorin e lindjes.

- PUBLICITET -

Veç shumë mesazheve që ka marrë sot, nga politikanë e aktorë të jetës publike, një mesazh të veçantë urimi për të ka dhe ambasadorja Yuri Kim.

Diplomatja e SHBA publikon një foto krah Kadaresë, ndërsa thotë se për të është nder që t’i urojë ditëlindjen.

“Është një nder t’i urojmë ditëlindjen Ismail Kadaresë, kontributi i të cilit në letërsi është pa moshë dhe përtej kufijve”, shkruan Kim dhe ndan foton e mëposhtme.

- PUBLICITET -