Gjeniu 6-vjeçar Shqiptar Njeh flamujt e botës dhe flet 7 gjuhë të huaja

Puntata e parë e “Ftesë në Pesë” për vitin 2019 nisi pasditen e sotme me një të ftuar shumë special: Amarin, djalin gjeni nga Kosova. Edhe pse vetëm 6 vjeç,...

Konfirmon Google, bie ndjeshëm kërkimi i shqiptarëve për bastet

Që prej datës 1 janar të këtij viti, bastet sportive janë të paligjshme në vendin tonë. Ky vendim erdhi kryesisht si pasojë e rritje së këtij lloj aktiviteti mes...

Eksploziv shtyllës së tensionit të lartë, gjysma e Shqipërisë rrezikon të mbetet pa drita

Një shtyllë e tensionit të lartë Tiranë-Podgoricë është hedhur në erë paraditen e sotme nga një eksploziv. Nga informacionet e para mësohet se eksplozivi është vendosur në shtyllën 400 kv...

QYTETET QË SHPENZOJNË MË SHUMË PËR ARGËTIM, TIRANA DHE KORÇA MË ‘QEJFLINJTË’

Nuk është aspak habi që Tirana është qarku me “qejfli” në Shqipëri. Pjesa më e madhe e të ardhurave janë përqendruar në kryeqytet dhe dihet që “qejfi” blihet me...

Gjashtëfishoi pasurinë në 14 vite

Kryetari i Gjykatës së Sarandës, Alltun Çela do të përballet me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit më 4 janar. Trupa gjykuese që do të kryejë vetingun për Çelën përbëhet...

Kush është shqiptarja, kandidate për deputete në Zvicër

Në Zvicër ka shumë shqiptarë të suksesshëm, që janë shumë mirë të integruar në shoqërinë zvicerane. Ata janë figura kyçe në sport, kulturë e politikë. Arbela Statovci është kandidate...

Labinot Rexha ka pësuar një aksident,këngëtari: O Zot, kur po e humbja familjen, ç’e...

Këngëtari kosovar Labinot Rexha ka pësuar një aksident të rrezikshëm ndërsa udhëtonte me makinë me familjen e tij drejt Zvicrës. Rexha ka rrëfyer në Facebook përjetimin e tme.rrshëm se...

Premtimi për gruan: Të betohem që nuk do të luaj më bixhoz

Programi “Dua të të bëj të lumtur” i moderatores Arbana Osmani, u rikthye këtë të shtunë me sezonin e tij të tretë në ekranin “Top Channel”. Historia që nisi rrugëtimin...

RAMA KA NJË HALL: ”MOS NA XHELOZOHET JUVJA?

Ndërkohë që punimet për “Arenën Kombëtare” vazhdojnë, kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga hyrja e Stadiumit. Në Instagram, kryeministri Edi Rama pyet: “Mos na xhelozohet Juvja?” Ndërkohë në fillim...

13-vjeçari vje.dh për të siguruar ushqim për 5 motrat më të vogla

Cdo ditë për të është e njëjtë, ai duhet të sigurojë ushqim për vete dhe për 5-motrat më të vogla. Kjo është historia e trish.tueshme e Denisit, djaloshit 13-vjeçar, të...

LIDHU ME NE

75,612FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Pa nënë e baba, 4 vëllezërit jetimë mes lotësh për ndihmë! Xhulio i vogël...

Katër vogëlushë nga Sovjani i Korçës, mbetur jetimë, luten për ndihmë. Para tre vitesh, Xhorxhino, Marjo, Mateo dhe Xhulio humbën nënën e tyre ndërkohë...

‘zoti jem s’pret brenda nji kishe’

zoti jem s’pret brenda nji kishe e s’ulet përmbi figurat e tempullit zoti jem asht fryma e refugjatit kur ai vrapon asht duke jetu në barkun e fëmijës së...

Nënë e mirë është ajo që bëhet e panevojshme

Dedikuar të gjithë nënave që vuajnë nga “sindroma e folesë bosh…” Për t’u lexuar tre herë në ditë. Nëna e mirë është ajo që...