SHKODËR, 25 VITE ARQIPESHKËV, MASSAFRA: KOHË TË VËSHTIRA

Janë mbushur 25 vite që nga dita e parë kur në Shkodër mbërriti arqipeshkëvi i Dioqezës Shkodër-Pult Angelo Massafra.

Në këtë vit jubile të rëndësishëm në katedralen “Shën Shtjefni” në Shkodër u kremtua mesha e shenjtë.

Arqipeshkëvi Massafra falenderoi të gjithë për besimin ndërsa tha se e nisi misionin e tij në një vit të vështirë në trazirat e 1997 ndërsa në këto 25 vite shërbesa fetare kishte jo pak pengesa si shkak i shoqërisë së brishtë shqiptare dhe demokracisë në tranzicion.

I pranishëm në meshën e shenjtë në 25 vjetorin e arqipeshkëvit Massafra ishte edhe Nunci Apostolik në Shqipëri Luigi Bonazzi i cili lexoi një letër të dërguar nga Ati i Shenjtë Papa Françesku.

Në meshën e shenjtë mori pjesë edhe George Frendo i cili deri më tani ishte arqipeshkëvi i Tiranës ndërsa monsinjor Massafra e falenderoi Frendon për kontributin e tij në gjithë këto vite.

Vjen oferta e madhe per Luizin dhe pse eshte akoma brenda ne BBV. Kontrata e pare i ofrohet nga…

Këngëtari shkodran Luiz Ejlli, tashmë banor i Big Brother VIP Albania, në një muaj qëndrim në këtë shtëpi ka arritur që të bëhet një...

Luizin e duan shqiptarët, por ja pse po merr vazhdimisht dènime nga ‘Big Brother’

Luizi dhe Olta kanë thyer rregullat e shtëpisë. Ata folën për nominimet, një rregull ky që ndalohet nga Vëllai i Madh, të diskutohet në...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës,...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar...