RAMA: KUR TË MOS MË KENI, DO MË KUJTONI. POR DERI ATËHERË KA YHYYY...

Teksa ka reaguar për përlasjen te “Petro Nini”, kryeministri Edi Rama ka shpjeguar edhe disa nga arsyet pse është aktiv në rrjetet sociale. Rama tha se bashkëbisedimi me qytetarët është...

Rama: shkodranet i duan kryetaret bjonde

Gjatë takimit të Ramës me studentët, një nga ekselentet, përfituese të mundësisë së punësimit në admnistratë u shpreh se veç saj në familje ka përfituar bursë studimi në Turqi...

Lobi grek në Amerikë: Të pengohet hyrja e Shqipërisë në BE !

Konventa e Helenikeve Greke qe u mbajtë në Clearwater, Florida nga 21- 24 shkurt, miratoi një rezolutë unanime, që i bënte «thirrje» qeverisë shqiptare, që t’u sigurojë grekëve etnikë...

GRUPI ANTI-RAMA BRENDA PS, FLET LINDITA NIKOLLA: SOT ISHIM NË MBLEDHJE DHE KEMI NDARË…

Ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, ka folur për herët të parë mbrëmjen e sotme, në lidhje me zërat se brenda Partisë Socialiste po krijohet një grup anti-Rama. Nikolla, i ka...

SPIROPALI: BASHA DHE KRYEMADHI DO TË FUTEN NË ZGJEDHJE EDHE PSE NUK PO BËJNË...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali e ftuar në emisionin ‘ Pesë pyetjet nga Babaramo’ ka komentuar vendimin e opozitës për djegien e mandateve. Spiropali është shprehur...

16 marsi përplasja finale e opozitës me kryeministrin, Rama: Nuk jap dorëheqjen sikur të...

Në 16 mars, opozita ka planifikuar organizimin e protestës më të madhe që është bërë në këto 28 vite. Protesta që ka vetëm datë fillimi, por jo mbarimi parashikon që...

BASHA PARALAJMËRON RAMËN:NUK DO TË KESH ASNJË MINUTË QETËSI

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur kryesinë e PD-së. Pjesëmarrës në mbledhje kanë qenë ish-deputetët dhe krerët e degëve. Bëhet me dije se në takim janë diskutuar çështje për...

Rama: Po të merrej Zoti me zgjedhjet, Monikës i kishte rënë rrufeja RROKULL SHQIPËRISË

Kryeministri, Edi Rama, nuk la pa shigjetuar as në Fier ish-aleatin në qeveri, Lëvizjen Socialiste për Integrim, duke e akuzuar për shitblerje të votës. Rama: Nuk duan të ballafaqohen në...

“Lëre imazhin e Shqipërisë, por pastro thonjtë”

Intervistat e kryeminstrit Edi Rama në mediat italiane, kanë hapur një debat të madh. Kjo për shkak se Rama deklaroi se ka shkuar për të pastruar imazhin e Shqipërisë, pas...

Vëllai i Azem Hajdrit ka “dy fjalë” për Berishën e Bashën: Politika e vr.au...

Pas dj.egies së mandateve të opozitës, por daljes kundër tyre të Rudina Hajdarit dhe protestave që po zhvillohen çdo javë paralele me seancën plenare, ka reaguar edhe vëllai i...

LIDHU ME NE

77,869FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Prindër, zgjohuni sa jeni akoma në kohë! Duhet ta lexoni patjetër këtë

Është shumë e rëndësishme që të gjithë prindërit ta lexojnë këtë! E mërkurë, ora 8.00. Arrita në kohë në takimin me prindër në shkollën e...

Shtrigat e bardha/ Tre shenjat që tregojnë se jeni një prej tyre

Sheh ëndrra parashikuese A sheh shpesh ëndrra që realizohen? A sheh ëndrra në të cilat sheh njerëz që nuk janë më ? Mund të shohësh ëndrra...

Si ta kuptosh që ai po të tradhton, bazuar në shenjën e tij të...

Dashi Meshkujt e shenjës së Dashit, janë shumë të përkushtuar në një lidhje. Por nëse ata fillojnë të tradhtojnë do e kuptoni menjëherë pasi do të...