Pak ditë më parë në rrjetet sociale qarkulloi një video ku shfaqej momenti teksa Rektori i Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër lyhej me bojë të zezë në kokë dhe trup. Po kush është studentja, Pranvera Paci, që bëri me...
Gratë dhe vajzat e mbuluara me burka janë të kufizuara për të kryer shumë veprime që gratë e tjera i kryejnë në normalitetin e jetës së përditshme.   Nuk frekuentojnë dot normalisht kafenetë apo restorantet si gjithë të tjerat. Nuk e shijojnë...
Nëse deri tani parsonat azilkërkues mund të qëndronin në Itali deri në 2 vjet, deri sa të vendosej më pas për ta, tashmë kjo kohë do të shkurtohet në vetëm 4 muaj. Shteti italian përshpejtoi afatin e procedurave për riatdhesimin...
Referuar prezantimit të bërë nga drejtori i Fondit Shqiptar të Zhvillimit Benet Beci, rruga e re do të ndërtohet me standarde ndërkombëtare të kategorisë A, me një gjatësi rreth 18 km, me 6 korsi nga të cilat dy janë...
Pas ngjarjes tragjike të tërmetit ku humbën jetën 49 persona, qeveria ka nisur një sulm ndaj gazetarëve dhe mediave online për raportimet e tyre, duke u justifikuar se po përhapin panik në këto ditë të emegjencës kombëtare. Kryeministri Edi Rama...
Java nis me diell e temperatura në rënie në orët e mëngjesit, raportojnë sinoptikanët nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.   Ditën e martë, fillimisht moti parashikohet i qendrueshëm, por prej mesditës, në të gjjithë vendin do të nisin reshjet e shiut.   Këto, në...
Gazetaret Anila Basha dhe Klodiana Lana janë përplasur mbrëmjen e së enjtes në “Opinion”, teksa komentonin vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.   Debati: Blendi Fevziu: Më 19 Tetor Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon...
Psikologia e njohur Jeta Toçila Dedja ka analizuar me kujdes emisionin më të përfolur të momentit: ‘Në Kurthin e Piter Pan” duke nënvizuar edhe njëherë rëndësinë e edukimit të fëmijëve në këtë emision. Gjithashtu psikologia e njohur ka theksuar...
Historia e Valbona Berishës ka bërë bujë jo vetëm në mediat shqipatre, por edhe në ato italiane. Nga një grua shtëpiake ajo u kthye në një xhihadiste, e cila la burrin, vajzat dhe rrëmbeu djalin për ta marrë me...
Shqiptaret po kthehen ne nj popull mashtrues.Ne cdo fush te jetes ndeshesh me njerez qe vetem duhet te mashtrojne. Cfare do gje qe te blesh ne tregun shqiptart 80 perqind eshte me hormone apo mall i skaduar apo mall ma...

Te fundit

“O Edi Rama o të q*fsha robt, o kokrra kur*ës”, thanë se Sandër Gjoka...

Ditën e djeshme u bë publike një video e këngëtarit Aleksandër Gjoka, i cili fy ente kryeministrin Edi Rama, lidhur me masat e marra...

Kujdes, nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull ndaleni menjëherë

A e shkyçni bojlerin para se të hyni në vaskë? Ja kur përbrën rrezik. Në rast të ngrohjes së pakontrolluar të ujit, të cilën mund...

Prej dekadash po e kërkonin, studiuesit në Itali bëjnë zbulimin madhështor (Foto)

Një pllakë mozaiku romake është zbuluar nën një vreshtë rrushi në veri të Italisë pas kërkimeve me dekada. Anketuesit në komunën e Negrar di Valpolicella...