Rruga e Vinotekës mes gropave me ujë/ Banorët: E kemi të vështirë të kalojmë në kohë me shi

Rruga e Vinotekës në fshatin Grudë e Re njësia administrative Rrethina, paraqet këtë panoramë. Gropat e mbushura me ujë përgjatë aksit janë kthyer në një problem serioz për drejtuesit e automjeteve.Këtë rrugë bëjnë çdo ditë edhe fëmijët e shkollës të cilët e kanë të vështirë për të lëvizur sidomos në ditët me shi kur gropat mbushen me ujë.

Asfalti duket si një dëshirë e pafundme për banorët e zonës.Këta të fundit thonë se kanë kërkuar në mënyrë të vazhdueshme ndërhyrjen e Bashkisë Shkodër e megjithatë gjendja e rrugës vijon të jetë e njëjtë me atë të para 20 viteve. Infrastruktura e dobët në këtë segment në zonën e Vinotkës, është ngritur si problem disa herë nga banorët e zonës por prej vitesh duket se kërkesat e tyre kanë rënë në vesh të shurdhër.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...