Lajmi i mirë për Shkodrën, rikualifikim urban për 55 pallate/ Punimet do të kryhen me buxhetin e shtetit

Kur punimet për rikonstruksionin e disa pallateve në Shkodër të nisura disa muaj më parë, falë bashkëpunimit të Bashkisë Shkodër me Fondin Shqiptar të Zhvilimit janë drejt përfundimit, vjen një tjetër lajm i mirë ku shumë shpejt do t’i nështrohen rehabilitimit të plotë edhe 55 pallate të tjera në qytetin e Shkodrës. Përmes “FShZh” 55 pallate do t’u nështrohen ndërhyrjeve të thella përmirësuese, në rrugët “Europa” dhe ” Zogu I” si akse hyrëse e dalëse në qytet.
Punimet që do të kryhen 100% me buxhetin e shtetit për një periudhë kohore 12 mujore do të përfshijnë punime të plota në këto ndërtesa.
Nga ky investim do të ndërhyhet në 9 pallate në rrugën “Europa”, dhe 46 të tjera në Bulevardin “Zogu I”,

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...