KËRKESA E AKTORES ZYLIHA MILOTI: RREGULLONI TEATRIN “MIGJENI”…

Aktorja e mirënjohur e estradës së Shkodrës Zyliha Miloti, pjesë e jurisë në garën që po zhvillohet për drejtor të teatrit “Migjeni”, thotë se drejtuesi i teatrit duhet që të jetë një person me vlera ndërsa tregon se është emergjente përmirësimi i kushteve në teatrin që mban titullin “Nderi i Kombit”.

Drejtori i teatrit kombëtar Altin Basha, po ashtu pjesë e jurisë u shpreh se një shqetësim më shumë mbeten buxhetet për teatrot dhe rritja e cilësisë kulturore.

Gjatë garës për drejtor të teatrit “Migjeni” anëtarët e jurisë përveç pyetjeve për tre kandidatët Albri Brahusham Arian Çuliqi dhe Sara Smaja dhanë edhe disa mendime të tyre për zhvillimin e teatrit dhe kulturës në përgjithësi.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...