Mungesa e parqeve mes pallateve/ Të vegjlit: Nuk kemi ku të luajmë…

Në mungesë të hapësirave dedikuar atyre, të vegjlit detyrohen që në jo pak raste të rrezikojnë, pasi luajnë në rrugë, duke u përballur me kalimin e automjeteve të shumta. Fëmijët janë të vetëdijshëm për këtë rrezik, ndaj kërkojnë më shumë parqe dhe lojra publike.

Për prindërit kjo është situatë shqetësuese çdo ditë, veçanërisht ata që jetojnë në pallate e ndjejnë më shumë nevojën për hapësira publike dhe rekreative, në mungesë të tyre detyrohen ti dërgojnë në lokale ku lojrat janë me pagesë. Bashkia Shkodër bën me dije së është në fazë të hartimit të disa projekteve për zgjerimin e parqeve mes pallateve!

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...