A e keni parë ndonjëherë këtë simbol të parashikimit të motit? Ja çfarë do të thotë

Një përdorues i Twitter postoi një pamje të ekranit të aplikacionit të parashikimit të motit “AccuWeather” me një simbol që e hutoi atë.

“Për herë të parë e shoh këtë simbol të motit”, ka shkruar ajo.

Postimi tërhoqi shumë vëmendje dhe komente të shumta

Shenja i ngjan asaj për pafundësi, dhe ka katër pika poshtë dhe sipër saj.

Komentet filluan menjëherë të derdheshin nën postimin e përdoruesit në Twitter:

“Mundësi e pafund”, “Shikojnë me habi dhe nuk e dinë se çfarë do të ndodhë”, “Bie edhe nga lart edhe nga poshtë”, “Unë nuk do të dilja askund në atë kohë, dhe ju si të doni. Telefononi nëse keni ndonjë efekt anësor “…

A e dini se çfarë do të thotë ky simbol? Nëse nuk e dini, mund ta lexoni përgjigjen më poshtë.

Sipas faqes “Meteologos”, ku ndodhen të gjitha simbolet ndërkombëtare meteorologjike, ato dy rrathë të bashkuar tregojnë për mjegull të thatë, pra një përqendrim të lartë të smogut dhe grimcave lundruese në ajër.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...