ANA E MALIT, NXËNËSIT PO “BRAKTISIN” SHKOLLAT

Emigrimi dhe numri në rënie i lindjeve kanë bërë që gradualisht shkollat 9-vjeçare në njësinë Administrative Ana e Malit pothuajse të boshatisen. Për krijimin e kësaj ka ndikuar edhe numri...

Vullnetarizem – “Ne Jemi Qyteti”

Ne menyre vullnetare, sot filluam te lyejm Uren e Bunes me vajin qe na dhuruan. ^_^ Kjo shtrese i sherben ures per t'u mbrojtur nga lageshtia dhe per t'i...

Çfarë ju motivon në punë?

Për të punuar duhet pastjetër që të kesh një motiv të përcaktuar që ta bën sa më tërheqës vendin e punës. Në lidhje me këtë fakt janë zhvilluar shumë...

Dëshpërimi i nënës: Burri gjeti grua tjetër, s’ndihmon as për fëmijët

U martua në moshën 14 vjeçare por bixhozi dhe mashtrimet e shumta e detyruan të divorcohej nga bashkëshorti. Historia u trajtua ne emisionin “Me zemer te hapur” nga Evis...

‘Mund të ndodhte ‘hataja;’, Ardit Gjebrea i frikësuar pas incidentit të befasishëm në emision

Burrin emigrant prej vitesh, me te ka tre djem, por largesia ben te veten. E per me teper problemet i shton edhe nje toke e blere nga burri dhe...

Historia e lypësit dhe drejtësisë shqiptare, e dënojnë për vjedhje se gjeti biçikletë tek...

Kush tha që drejtësia nuk është efektive dhe e shpejtë? Ose që ligji për disa është më i barabartë se për të tjerë ? Agim Reka, një i pastrehë që...

Eneda Tarifa humb njeriun e saj të shtrenjtë, përlot të gjithë me këtë dedikimin

Këngëtarja e njohur shqiptare ka humbur një nga njerëzit e saj më të dashur. Gjyshja e këngëtares Eneda Tarifa është ndarë nga jeta. 40 ditë pas vdekjes së saj Eneda...

Me master në Call Center

Call Centerat janë një industri shërbimesh, kryesisht marketingu. Kompanitë e këtij sektori shesin produktet apo shërbimet e bizneseve të tjera, kryesisht të huaja. Për shkak të krahut të lirë të...

Shqipëria 100 vite pas, i vetmi vend në Ballkan pa trena elektrikë

Shqipëria është vendi i vetëm në rajon që nuk ka një linjë hekurudhore të elektrifikuar. Harta e publikuar nga “The Independent” bazuar mbi të dhënat specifike të shteteve tregon...

BARDHAJ, BANORËT: JETOJMË SI NË MESJETË

Në fshatin Bardhaj koha ka mbetur në vend. Banorët thonë se janë të privuar nga shërbimet dhe jetojnë si në mesjetë, pa rrugë, pa ujë dhe me mungesë të theksuar...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

SHKODRA “BLINDOHET” ME KAMERA SIGURIE

Mëngjesi i kësaj të Enjte i gjeti sheshet kryesore të qytetit të monitoruara me kamera sigurie Rritja e sigurisë publike e kanë detyruar bashkinë të...

Le te marrin shembull te gjithe : Shperblimi qe ky pronar u dha puntoreve...

Eduard St. John është pronari i një firme për pasuritë e paluajtshme me qendër në Baltimore. Teksa festa e fundit janë duke u afruar,...

Gishti ne te cilin ju vendosni unazen tregon shume per personalitetin tuaj, mesojeni

Edhe vendi ku ju vendosni unazat mund të ketë kuptim, edhe nëse nuk e imagjinoni dot. Ju shpesh mund të vendosni një unazë, por...