Dëshmitë prekëse të familjeve në çadra natën e ndërrimit të viteve: Edhe të kishim...

Viti i Ri për ta është një shpresë që dikush t’ju thotë se shtëpia e tyre do të ringrihet, ndërsa ndërrimi i viteve ishte një natë e ftohtë në...

Fatura e shkollimit, fëmijët nuk paguajnë dot biletat e transportit

Shkolla e Eneas është 5 kilometra larg shtëpisë. Për këtë arsye, ai merr furgonin e fshatit. Të enjten ai nuk ishte në shkollë, sepse prindërit nuk arritën të siguronin...

Kujdes kur blini diçka në SPAR, mos harroni të kontrolloni datën e skadencës

Siç dihet tashmë një ndër rrjetet më të mëdha botërore të supermarketeve, tashmë me degën e tij dhe në Shqipëri, SPAR, nuk pushon së suprizuari klientët e tij dhe...

Lumturi e garantuar, zbuloni sekretin

Lumturia është e gjithkërkuar nga të gjithë. Shpesh në një marrëdhënie për arsye të ndryshme është e vështirë që të gjesh një rrugë të përbashkët lumturie. Dëshira është sekreti i...

Mori Babanë e Moshuar në Restorant dhe u Dha të Gjithëve Mësimin e Jetës

Një bir mori babanë e tij të moshuar në një restorant një mbrëmje, për një darkë sëbashku. Babai ishte shumë i vjetër dhe i thyer nga mosha e ndërsa...

VOLEJBOLLISTJA E STREHUAR, VLLAZNIA VOLEJ SURPRIZË QË JEP SHPRESË

Sapo kanë dëgjuar në Star Plus Tv historinë e Serenës, volejbollistes 15 vjeçare nga Durrësi e strehuar në Shkodër banesa e së cilës është dëmtuar nga tërmeti, skuadra e...

FSHATI “BARDHANJOR” ME RRUGË TË RE

Nga një zonë e harruar, e mbuluar nga balta, mijëra banorë të fshatit Bardhanjor të njësisë Rrethina do të kenë shumë shpejt një rrugë të re. Me iniciativë të Kryetares...

Gjen shpëtim për të birin në Gjenova, apeli: Largohuni nga Shqipëria të shpëtoni fëmijët

Hamdi Skeja, është i riu që tashmë është bërë thuajse ‘i vjetër’me një histori sa të dhimbshme aq edhe kurajoze dhe hyjnore në betejë për të shëruar Aldon vetëm...

Qeveria ka ‘halle’ të tjera, të huajt pastrojnë plazhet shqiptare

Alice është një blogere e njohur angleze që prej disa kohësh jeton në Tiranë. Ajo erdhi për tri ditë në Shqipëri dhe vazhdon të qëndrojë prej muajsh këtu, e...

“Çdo njeri ka vendin e tij të paqes dhe lumturisë. Për ne, ky vend...

🐶🐕💛Our shelter💛🐕🐶 Pavarësisht lodhjes, trishtimit që na kaplon nga humbja e ndonjerit qen, faktit që nuk i ndihmojmë dot të gjithë, prapë, këtu gjejmë qetësi e shpërblim. Sytë e tyre të...

Te fundit

Erla Mëhilli bëhet nostalgjike, ja si dukej ajo në ditën e parë si zëdhënëse...

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha e komentuar për jetën e saj politike dhe private. Mëhilli me anë të një statusi në rrjetin...

Fansja ”i prish” pushimet Rudina Magjistarit, i lë komentin e pështirë, s’ia përton moderatorja:...

Moderatorja Rudina Magjistari përmes postimeve në rrjetet sociale na ka zbuluar se ka nisur pushimet e saj verore në Turqi, edhe pse në ekran...

79 vjecari niset nga Tirana dhe shkon te familja në Itali, i infekton të...

Një shqiptar i cili shkoi te familja e tij në Itali ka rezultuar pozitiv me koronavirus, së bashku me katër anëtarë të tjerë të...