Përkeqësimi I situatës ka bërë që rruga nga Rranxat deri në Mal të Jushit të bëhet e pakalueshme për mjetet e tonazhit të ulët. Uji në rrugë ka shkuar mbi një metër cka e bën më të vështirë lëvizjen edhe...
Lulzim Basha ndodhet sot në zonën e Nën-Shkodrës aty ku me qindra familje janë të përmbytura prej 3 javësh dhe gjendja veç është përkeqësuar. “Më emergjencë se kaq nuk ka por qeveria sërish nuk e shpall gjendjen e emergjences”,...
Situata në Shkodër sa vjen e përkeqësohet. Janë me dhjetëra familje të evakuuara, shtëpi nën ujë dhe rreth 5 mijë hektarë tokë e përmbytur. Prej 20 ditësh atje shkon vetem ushtria dhe punonjës të bashkisë së Shkodrës. Kjo e fundit...
Forcat e Armatosura te cilet prej ditesh ndodhen ne terren ne gatishmeri te nevojave urgjente te banoreve ne zonat e permbytura ne qarkun e Shkodres, kane transportuar me urgjence mesditen e se premtes nje 55-vjeçar drejt spitalit. Nga informacionet e marra mesohet...
76 persona janë evakuuar nga zona e përmbytur e Nën/Shkodrës dhe janë sistemuar në konviktin e shkollës “Arben Broci”. Shtëpitë e tyre u pushtuan nga uji. Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës zj. Voltana Ademi i ka takuar dhe ka bashkëbiseduar me ta,...
Perkeqesimi i situates se permbytjeve ka rrezikuar jeten e nje familjeje ne zonen e Livadeve .Shtimi i prezences se ujit brenda ne banese ka bare qe qto te kerkojne ndihme. Ushtria ka kryer operacionin e evakuimit ne zonën e livadeve....
Mbi 5 mijë hektarë tokë në Shkodër janë nën pushtetin e ujit. Fshatra të tëra janë pa energji elektrike për shkak të dëmtimit të rrjetit shpërndarës, ndërsa dhjetra familje kanë braktisur banesat për shkak të rrezikut që u kanoset. Situata...
Fran Vatgjoka, 62 vjeç mund të quhet pa frikë heroi i ditës. Ai nuk e kurseu jetën e tij, për të shpëtuar dy fëmijë që po mbyteshin në ujërat e rrëmbyer të lumit Kir në Shkodër. Nga spitali ku...
Rritja e nivelit të ujit në kuota maksimale në lumin Buna ka sjellë përmbytjen e pedonales së Molos. Uji ka vërshuar përgjatë gjithë segmentit duke hyrë edhe tek lokalet aty pranë. Përveq dëmeve të këtyre të fundit automjetet dhe këmbësoret...
Shkoder.info sjell nje video qe eshte filmuar sot ne qender te shirokes.

Te fundit

Thaçi poston foton me Ramën: Diskutuam për bashkëpunimin e mëtejshëm të dy vendeve, duhet...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas takimit me Kryeministrin Edi Rama dhe shkruan se ka diskutuar për bashkëpunimin mes dy vendeve pas...

Meri njofton këtë shenjë horoskopi: Do zbuloni tradhëtinë

Astrologe Meri njofton se Eklipsi hënor i datës së sotme do të jetë në gradën 15 te Shigjetarit dhe do ndikohen më së shumti...

Olta Gixhari flet për ndryshimet e trupit gjatë shtatzënisë: “Këtë fjalë e kam hequr...

Aktorja Olta Gixhari prej disa kohësh ndodhet në Spanjë, aty ku po kalon dhe karantinën së bashku me partnerin. Ajo ndodhet në periudhën më...