“Show” që nuk e “bleu” askush, ja sesi Veliaj hasi krejt pa pritur në rrugë komisionerin Varhely

223

Kryebashkiaku i Tiranë, Erion Veliaj të del aty ku nuk e pret! Kështu ndodhi dhe sot, kur kryeministri Edi Rama po merrej me përgatitjet e fundit për Samitin e Ballkanit Perëndimor.

 

“Rastësia është mbret i botës,”-thonë, por kjo shprehje merr kuptim vetëm me socialistin Veliaj, i cili teksa po shkonte me biçikletë në punë takoi Komisionerin Oliver Varhelyi dhe ambasadorin e BE-së në Tiranë, Luigi Soreca.

 

I veshur me kostum, e hipur mbi mjetin e tij, Veliaj frenoi për të përshëndetur miqtë dhe pastaj u vijoi rrugën për të shkuar në krye të detyrës. Pas disa ditësh tur me kryeministrin Rama në Hungari e Bullgari, Veliaj duhet të bëjë atë që në fund të fundit e paguajnë qytetatët e qarkut, çdo ditë sa herë hapin portofolin.

 

Megjithatë, e gjitha ishte një “show” që nuk e pa “bleu” askush!