Silvana Begaj, një e re shqiptare, e cila punon si asistent/pedagoge në Universitetin e Gavle në Suedi, ka publikuar në rrjetet sociale një shkrim rrëqethës. “Mirupafshim Shqipëri, unë po iki”, shkruan e reja, e cila flet për vendimin e saj...
Policia ka dhënë detaje lidhur me raportimet për të shtëna me armë zjarri të martën në darkë në zonën e “Don Boskos” në Tiranë. “Rreth orës 21:20, në rrugën ‘Don Bosko’, pas  një konflikti ndërmjet shtetasve B.,Z., dhe J.K.,  shtetasi...
I nxehti afrikan ka mbërritur në vendin tonë ditët e fundit, duke shënuar temperatura ekstreme. Dita e sotme ka qenë përvëluese dhe ka shënuar temperatura rekord për Shqipërinë, duke kaluar 40 gradë Celsius. Kështu, vlera më e lartë e arritur në...
Angela Rayner është një nga politikanët e shumtë që kanë sugjeruar se adresat anonime nëpër rrjete shoqërore duhet të ndalohen, në mënyrë që të ulen abuzimet dhe kërcënimet në internet. Nuk ka dyshim që Rayner e ka me sinqeritet këtë...
Landi Lala është një prej anëtarëve të familjes Lala, e cila humbi të ëmën dhe të bijën nga tërmeti i 26 nëntorit. Sot ai do t’i përcjellë ato për në banesën e fundit.Landi nuk ndodhej në shtëpi në momentin që...
Mbledhja e emergjencave civile te prefekturës Shkodër për masat kundër përmbytjeve ne prag te stinës se dimrit, shoqërohet me debate mes përfaqësuesve te bashkisë Shkodër, prefektit, bordit te kullimit dhe inspektoratit te mjedisit. Shqetësimi kryesor hedhja e mbeturinave dhe...
Studentët e universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi” janë futur në ditën e dytë të ngujimit. Ata e kaluan mbrëmjen e kaluar në një prej mjediseve në rektoratin e universitetit ndërsa shprehen se ngujimi do vazhdojë pa afat ndërsa thonë se...
Drejtori i Përgjithshëm i Hipotekës Valdrin Pjetri pas analizës me zyrën e regjistrimit të pasurive në Shkodër ka zhvilluar një takim me noterët e qytetit të Shkodrës për të diskutuar mbi problematikat dhe mbarëvajtjen e punës. 57% kërkesave ose e...
Mes viktimave nga tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë është edhe Evi Kardashi, e cila ishte balerinë në hotelin 'Mira Mare' që u shemb totalisht nga lëkundjes sizmike të mëngjesit. Ajo mbeti brenda hotelit dhe u gjet pas disa...
Ministri i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj së bashku me Sekretarin e Përgjithshëm Plarent Ndreca, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe drejtuesit e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë ishin mbrëmë në sheshin “Skënderbej” për të...

Te fundit

Në ditën e tij të lindjes këngëtari shqiptar bëhet baba për herë të dytë

Këngëtari shqiptar Altin Sulku feston sot ditëlindjen. Në ditën e tij të veçantë ai ka marrë dhuratën më të çmuar: është bërë baba për...

Në shtëpinë e Gaz Pajës, aktori dhe bashkëshortja e tij tregojnë si po e...

Gaz Paja dhe bashkëshortja e tij, Ira ishin në një lidhje live nga shtëpia e tyre për emisionin “Ftesë në 5”.   Gazi tregoi se karantina...

Punëtorët në të zezë, Rama: Tregoni ku keni punuar që të përfitoni

Gjatë një komunikimi me qytetarët, kryeministri Edi Rama është shprehur se ata persona që kanë punuar në të zezë duhet të tregojnë ku dhe...