Edi Rama heq këmishën, bën va ksinën ‘Fizer’ në anën e...

Kryeministri Edi Rama është paraqitur në ambientet e stadiumit “Air Albania” për të bërë vak sinën a nti-Covid. Ai iu është përgjigjur pyetjeve që përmban...

9 Janari qe nuk duhet harruar!

Te dashur miq, Ata qe e mbajne mend 9 Janarin 2004, besoj se e kujtojne tragjedine e 28 shkodraneve (te rinj dhe te reja), qe...

Teksa ne vuanim nga vapa sot në këto fshatra të Shqipërisë...

Pas temperaturave të larta që mbretëruan gjatë ditës, Komuna e Drenasit është përfshirë nga breshëri në orët e pasdites. Këtë e dëshmojnë edhe fotot në...

Të mirat që sjell, 5 arsye pse duhet të shkoni në...

Burimi më i mirë i vitaminës D është dielli dhe frekuentimi i plazhit rrit mundësinë për ta thither këtë vitamin në mënyrë natyrale. Gjithashtu edhe...

Edi Rama: Tani dukem si gjysmë prift dhe gjysmë Hoxhë, rrëfehuni!

Lideri suprem, Edi Rama, ka deklaruar sot në një takim në burgun e grave se tashmë duket si gjysmë prift dhe gjysmë hoxhë. Me...

“Lajm i mirë”, kryeministri Rama bën publik informacionin që duhet ta...

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë mëngjesin e sotëm për të gjithë prindërit që duan të regjistrojnë fëmijët në shkollë.   Rama bën...

Rama falenderon shqiptarët: Më dhanë energjinë që të jap…

Kryeministri Edi Rama me anë të një video mesazhi, ka falenderuar shqiptarët për rezistencën e treguar në këtë vit të vështirë, ku u përballën...

PËRCILLET ME AUTOKOLONËN E ZJARRËFIKËSVE KUJTIM KROSI

Aty ku shkeli për herë të fundit sirenat e zjarrëfikësve i dhanë lamtumirën Kujtim Krosit, efektivit i cili humbi jetën në aksident rrugor në...

Meteorologu tregon: Ja kur rikthehen temperaturat e larta

Meteorogolu Akil Osmani nga Meteoalb ka qenë në një lidhje direkte me emisionin “Ditë e Re” në RTV Ora. Ai ka treguar si do...

TË HUAJT SHPENZIME REKORD NË SHQIPËRI, POR JA SA LANË JASHTË...

Si turistët e huaj në Shqipëri, ashtu dhe shqiptarët jashtë, kanë shpenzuar më shumë në gjashtë muajt e parë të këtij viti. Sipas statistikave të...

Te fundit

Ekspertiza mjeko-ligjore: Karolina nuk vdiq menjëherë, u mbyt nga burri kur ishte duke fjetur

Eksperti mjeko-ligjor ka nxjerrë ekspertizën e vdekjes së 20-vjeçares Karolina, e cila u mbyt nga burri i saj Babis Anagnostopoulos 32 vjeç. Sipas raportit të...

Moderatores së njohur të ‘Top Channel’ i ndodh incidenti i papritur në emision, ndërhyn...

Puntata e djeshme e emisionit ‘Top Arena’ në ‘Top Channel’ u shoqërua me një incident. Moderatorja e njohur, Alesia Bami u pengua tek shkallët gjigante...

Tare ka vënë në siklet të madh gruan e Ramës, ja cila është pyetja...

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama në një intervistë të dhënë për “Ilva Now”, u pyet në lidhje me qëndrimin e bashkëshortit të...