NUK I’A DOLI TË MUNDTE COVID-19, NDAHET NGA JETA GAZETARJA SHKODRANE...

Mëngjesi i kësaj të shtune nisi me një lajm të hidhur për median në Shkodër dhe atë shqiptare. NJë prej gazetareve më të mira...

Policia bën “namin” në Shqipëri: 1471 gjoba gjatë ditës së sotme,...

Policia ka zhvilluar kontrolle në të gjithë akset e vendit me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ka ndëshkuar 1471 drejtues në total gjatë...

VITI I RI, RËNDOHET TRAFIKU NË SHKODËR

Festat e fundvitit ashtu si gjithmonë në qytetin e Shkodrës edhe këtë vit nuk mund të shmangnin krijimin e një trafiku tejet të rënduar...

Një tjetër paciente e infektuar pritet të sjellë në jetë fëmijën...

Një tjetër vajzë në moshë të re do të sjellë në jetë foshnjën e saj në ambientet e “Shefqet Ndroqit.” Gazetarja Ema Shazivari raporton...

(Video) Berisha shkon tek policët, ka një mesazh për ta

Në protestën e 26 majit ka qënë i pranishëm edhe ish kryeministri Sali Berisha, gjatë bulevartit skënderbej tek po drejtohej për nga kryeministria Berisha ka...

Meta në konferencë të jashtëzakonshme, Rama nxjerr pamjet dhe jep mesazhin...

Ndërkohë që presidenti Meta doli në një konferencë të jashtëzakonshme pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgjedhjet e 30 qershorit, kryeministri Rama bëri një...

Protesta për Teatrin, policia e Shkodrës ngre postblloqe

Aleanca për Teatrin ka njoftuar qytetarët dhe mbështetësit e artit për protestën që do të zhvillohet sot në orën 17:30. Për këtë arsye, policia...

BLERAN, BANORËT BLEJNË VETË TRANSFORMATORIN

Mungesa e energjisë elektrike në fshatin Bleran, pjesë e njësisë administrative Rrethina ka detyruar banorët që ta blejnë vetë transformatorin dhe ta mirëmbajnë atë...

SHKODËR, TASK FORCA KONTROLL BLIC NË SHKODËR

Këto ditë një kontroll blic ka mbërritur tek zyra e ALUIZNIT në Shkodër. Sipas burimeve bëhet fjalë për një kontroll që ka ardhur nga...

Azili në Francë, kërkohet heqja e Shqipërisë nga lista e vendeve...

Shqipëria dhe dy vende të Afrikës Perëndimore janë propozuar për t’u hequr nga lista e vendeve të sigurta të origjinës nga OJF-ja më e...

Te fundit

Ekspertiza mjeko-ligjore: Karolina nuk vdiq menjëherë, u mbyt nga burri kur ishte duke fjetur

Eksperti mjeko-ligjor ka nxjerrë ekspertizën e vdekjes së 20-vjeçares Karolina, e cila u mbyt nga burri i saj Babis Anagnostopoulos 32 vjeç. Sipas raportit të...

Moderatores së njohur të ‘Top Channel’ i ndodh incidenti i papritur në emision, ndërhyn...

Puntata e djeshme e emisionit ‘Top Arena’ në ‘Top Channel’ u shoqërua me një incident. Moderatorja e njohur, Alesia Bami u pengua tek shkallët gjigante...

Tare ka vënë në siklet të madh gruan e Ramës, ja cila është pyetja...

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama në një intervistë të dhënë për “Ilva Now”, u pyet në lidhje me qëndrimin e bashkëshortit të...