BB: Përafërsisht 23 mijë shqiptarë nuk i përballojnë kostot e një ndërhyrjeje kirurgjikale

Rreth 23 mijë shqiptarë janë në vështirësi financiare për të përballuar kujdesin kirurgjik. Sipas studimit më të fundit të Bankës Botërore, për pacientët shqiptarë, kirurgjia mund të jetë shumë...

“Gratë vinin për të lindur, infermieret shikonin filxhan”, dëshmia tronditëse e ish-studentes për maternitetin...

Një ngjarje e rëndë ndodhi para pak ditësh në maternitetin e Elbasanit. Rexhina Debrova 25-vjeç, ndërroi jetë në sallën e operacionit 1 orë pas lindjes. Ditën e sotme, familjarët...

Ustai befason turistin norvegjez, një veprim që nuk do ta harrojë kurre..

Mikpritjen dhe virtutet shqiptare i ka ndjerë mbrëmjen e kaluar një turist norvegjez, i cili pushon në një nga hotelet pranë Shkëmbit të Kavajës së bashku me dhjetra bashkëkombas...

IMZOT FRENDO: T’U JAPIM DORËN TË MOHUARVE

Imzot George Frendo Arqipeshkvi metropolit i Tiranë Durrësit, ka lëshuar një mesazh paqeje, dashurie dhe harmonie për të gjithë besimtarët katolikë për Krishtlindje. Në mesazhin e tij drejtuar besimtarëve, Frendo...

Rama për grekët: Shumë prej tyre nuk hyjnë më në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama e ka komentuar sërish shfaqjen që dhuruan ekstremistët grekë. Kësaj radhe duke iu përgjigjur kritikave të komentuesve në rrjetet sociale për reagim të dobët të shtetit shqiptar...

Policia shoqëron disa persona që nuk iu bindën urdhrit të qarkullimit

Dhjetëra persona janë shoqëruar në komisariat nga policia e Vlorës mbrëmjen e të kësaj të mërkure.Këta shtetas, kryesisht këmbësore, kanë shkelur orarin e detyruar të lëvizjes që në fakt...

SKANDALET, SHKARKOHET DREJTORI I ARRSH AFRIM QENDRO

Skandalet e fundit të publikuara i kanë kushtuar jo pak drejtorit të përgjithshëm të Autoritetit Rrugor Shqiptar. Kreu i ARRSH Afrim Qendro është shkarkuar nga posti që kishte për...

LAHUTA SERBE? REAGON MINISTRIA E KULTURËS

Ministria e Kulturës ka reaguar në lidhje me lajmin e përhapur në media se lahuta është njohur nga UNESCO si trashëgimi kulturore e Serbisë.     “Asnjë vendim nuk është marrë dhe...

Policia tashmë monitoron edhe me dron, mbi 100 gjoba vetëm ne fundjavë

Monitorimet me dron nga ana e Policisë Rrugore kanë vazhduar edhe gjatë kësaj fundjave. Kontrollet u fokusuan në drejtim të kontrollit dhe ndëshkimit të drejtuesve të mjeteve që nuk i...

Bien drastikisht temperaturat! Ja sa do shkojnë

Kontinenti Europian është përfshirë nga aktiviteti i masave ajrore të ftohta të cilat do të ifluencojnë mot me reshje dhe temperatura të ulëta në territorin e Shqipërisë dhe Kosovës. Masat...

Te fundit

Shtëpia “mollë sherri”, vajza fut nënën në burg dhe më pas e mbyll në...

Emisioni “Stop” mbrëmjen e sotme ka publikuar historinë e Krisanthi Kore nga Gjirokastra. Krisanthi Kore, 76 vjeçe, denoncon se si është burgosur dhe dërguar në...

E tmerrshme/ Prokurori mbyll të moshuarën në psikiatri pa raport mjekësor, spitali: Nuk ka...

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Stop” është publikuar historia e Krisanthi Kores, e cila denoncon se është dhunuar nga policia, është futur në burg...

Çfarë…? “The Simpsons” parashikuan edhe satelitin shqiptar në hapësirë? Videoja bëhet virale

“The Simpsons” është një nga serialet më argëtues për të gjitha moshat, i njohur sa për batutat komike, aq edhe për parashikimet për ngjarje...