KOMUNISTËT: LAVDI SHQIPTARIT TË MADH ENVER HOXHA!

5 maji është dita e Dëshmorëve të Atdheut. Qindra njerëz mblidhen çdo vit për ta kujtuar këtë ditë të shënuar në Varrezat e dëshmorëve në Tiranë, të cilat me...

“5 MAJI” BËN BASHKË KRERËT E SHTETIT

“5 Maji” është Dita e Dëshmorëve dhe sot krerët e shtetit kane zhvilluar homazhe dhe kane vendosur buqeta me lule, pranë monumentit “Nënë Shqipëri’. Ceremonia përkujtuese e dëshmorëve të rëndë...

Mendon se Tahiri do të arrestohet? Ja si përgjigjet Bushati

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, komentoi dorëzimin e mandatit të Saimir Tahirit. Bushati u shpreh se shpreson që të zbardhet sa më shpejt...

“I ktheve komisariatet në bordello”/ Tahiri përplaset ashpër me analistët

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u përplas me analistin Andi Bushati këtë të enjte në emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel. Duke iu referuar raporteve të palës italiane, Bushati...

Rama: Opozita që bëjnë këta është vari llamarinën

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Kuvend ditën e sotme iu kundërpërgjigj reagimeve dhe sjelljeve të opozitës. “Njerëzit le të ikin, fjala mbetet,” tha ai ndërsa anëtarët...

Një skandal i madh do trondisë qeverinë. Çfarë po paralajmëron Basha?

“Retë që kanë nxirë qiellin, do të shpërthejnë shumë shpejt”. Kështu është shprehur Lulzim Basha në mbledhjen me dyert të mbyllura të grupit të PD, që u zhvillua dje....

Berisha nuk e do këtë që po ndodh, por ka frikë nga Basha

Një prej kritikëve të Bashës, Astrit Patozi, në intervistën e tij në Real Story në Vizion Plus ka thënë se Basha ka bërë përpjekje për përçarë grupin që ka...

“Doktor s’duhet ta kishe lejuar”, Ristani i përgjigjet akuzave të demokratit kuksian

Pas fjalës së fortë të demokratit të Kukësit, ish-kreut të PD në këtë zonë, Ibsen Elezi, që mes të tjerash atakoi edhe Arben Ristanin, duke pyetur se përse ai...

Pas Kuvendit të PD-së vjen reagimi i fortë i Topallit: Basha hypi avionit dhe...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli nuk ka qëndruar në heshtje pas përfundit të Kuvendit të PD-së. Me anë të një statusi në facebook, ajo ka dhënë opinion e saj...

Berisha sulmon hapur Bashën Shumë padrejtësi janë pranuar nga kryetari i PD, Patozi dhe...

Ish kryeministri Sali Berisha tha se nuk ka asgjë kundër në parim për dorëheqjen e një lideri, pasi ai vet kishte bërë të njëjtën gjë. Por kur vjen puna te...

Te fundit

“Zbërthehet” Jasmina/ Sindi vishej më keq, Atdheu më zhgënjeu… (video)

Jasmina ishte e ftuar mbrëmjen e djeshme në “Top Arena”, ku iu përgjigj pyetjeve të Antonelës në lidhje me personazhet e Për’puthen dhe Andit,...

Do të bëhet baba për herë të dytë, këngëtarin shqiptar e ka zënë një...

Këngëtari i njohur i grupit “NRG Band”, Besnik Qaka do të bëhet baba për herë të dytë. Këtë lajm e dha vetë artisti disa...

Olti Curri uron Zajmina Vasjarin me rastin e ditëlindjes me foton e Eranda Libohovës

Diten e djeshme Zajmina Vasjari festoi ditelindjen. Nje nder miqte e saj me te mire blogeri Olti Curri e ka uruar nepermjet insta storyve.   Fillimisht...