Rama: Kemi drejtorë legena që na nxijnë fytyrën me korrupsion

Që prej vitit 2013 Edi Rama është kryeministër i Shqipërisë, megjithatë ende ka jashtë kontrollit punonjësit.   Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar socialist, Edi Rama ka thënë se “kemi...

Edi Rama lëshon një tjetër që nuk i hyn në punë. Arrestohet Arben Ndoka

sh-deputeti socialist Arben Ndoka është arrestuar mbrëmjen e sotme. Ai akuzohet për tjetërsim pronash në qytetin e Lezhës.   Ish-deputeti është ndaluar nga RENEA pasditen e së djelës, së bashku me...

Rama: Do të bllokojmë edhe bastet në faqet e huaja

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në anëtarësimet e reja të Partisë Socialiste në Kamëz, deklaroi se do të bllokohen të gjitha bastet “online”, përfshi edhe kompanitë e huaja. “Opozita thotë...

Edi Rama: Do dënojmë edhe ata që i bëjnë like e share shpifjeve

Edi Rama, i ftuar në “Zonë e lirë” është rrekur të prekë të gjitha nismat e tij të fundit, sidomos paketën antishpifje dhe ligjin për bastet.   Ndërsa Arian Çani i...

“Dozë e lartë kokaine në analizat e gjakut”, deputetja sulmon Ramën

Kryeministri Edi Rama ka postuar vetëm pak më parë një video ku bënte check-up-in falas në poliklinikën nr.9 në Tiranë. Deputetja e djathtë, Albana Vokshi, ka komentuar këtë postim dhe...

Fyerjet e Ramës ndaj gazetarëve

Momente nga emisioni 'Dritare' në News 24, kur kryeministri Edi Rama humbi kontrollin dhe u lëshua në fyerje dhe ofendime ndaj gazetarëve

A ka lidhje me Enverin? Rama tregon domethënien e yllit në kravatë

Në fund të emisionit “Dritare me Rudinën” në News24 kryeministri Edi Rama ka treguar dhe domethënien e yllit në kravatën e tij. I pyetur nga Drejtori i News24 Andi Tela...

RAMA: MOS PRISNI TË VIJË AMBASADORJA AMERIKANE PËR TË ARRESTUAR KLEMENT BALILIN

Kryeministri, Edi Rama, ka kërkuar nga drejtuesit e policisë së shtetit që të godasin të fortët dhe të mos presin Ambasadoren amerikane që në fjalimin e parë të pyesë...

A ka më budalla, që e beson këtë kryeministër ordiner për kumarin?

Nga Petrit Vasili Sot kryeministri bën llap-llap për kumarin pas plot 6 vjetësh dhe ja se ç’broçkullit: “Mos u lodhni kot, bastet s’i shpëtoni dot më! Edhe bastet edhe ky monopoli...

Sali Berisha sot 74 vjeç, tregon udhëtimin mahnitës

Për ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha, dita e sotme është e veçantë, pasi ai feston 74-vjetorin e lindjes. Përmes një statusi në “Facebook”, i shoqëruar edhe nga bashkëshortja, Liri Berisha,...

Te fundit

“Edi Ramës duhet t’i priten duart …” / Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së...

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Roland Bejko ka folur mbi situatën në Partinë Demokratike teksa edhe analizoi zgjedhjet e 25 prillit. Në një intervistë...

Temperaturat “plasin” termometrin, po vjen i nxehti afrikan, bëhuni gati

Fenomeni i ashtuquajtur “liqeni i ftohtë” i cili goditi javën e shkuar edhe vendin tonë, tanimë po i lë vendin të nxehtit afrikan që...

Horoskopi ditor, e diele date 25 korrik 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill): Do të jeni shumë më të hapur për idetë e reja dhe mendimin ndryshe. Fundja mos harroninse vetëm...