Shërbimi Meteorologjik vendas ka publikuar parashikimin e motit për fundjavën ku dita e Premte do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim si dhe me reshje shiu me intensitet të ulët që në orët e para të...
Zevendeskryeministrja Senida Mesi ka qene sot per te inspektuar zonat e permbytura ne Bashkine e Shkodres. Ne rrugen e Velipojes, ne hyrje te fshatit Trush Mesi eshte perballur ne distance me kryebashkiaken Voltana Ademi, e cila po takohej me banoret e...
Me qindra infermiere janë larguar dhe po largohen çdo ditë nga Shqipëria drejt Gjermanisë dhe vendeve të tjera europiane për kushte dhe pagë më të mirë. Por shumë prej tyre i kanë shkruar Kryeministrit se u kanë kërkuar deri...
Presidentja e Federatës së Motoçiklizmit Julinda Dhame, gjatë emisionit “Fol me mua” ka treguar një nga momentet e vështira, ku së bashku me Edi Ramën dhe Endri Fugën po udhëtonin drejt Fierit. Ajo tha se nga shpejtësia e madhe dhe...
Kryetarja e bashkisë Shkodër Voltana Ademi i ka kthyer përgjigje pretendimeve që kanë 30 punonjësit që nuk paguhen prej 5 muajsh dhe që protestuan. Sipas Ademit shkak i kësaj situate është bërë kriza politike e krijuar muajt e fundit dhe...
Dje ne Itali nis procesi i pajisjes me leje të rregullt qëndrimi për emigrantët klandestinë, duke u nisur nga nje propozim i ministres së Bujqësisë Teresa Bellanova. Pak ditë më parë Italia ka aprovuar ligjin për të punësuar me kontratë...
131 familje të njësisë administrative Rrethina janë përjashtuar nga skema e ndihmës ekonomike. Nga 408 familje që ishin në listën përfituese kanë mbetur 277. Vendimi i marrë nga Drejtoria e Shërbimit Social është argumentuar me faktin se këto familje nuk...
Të dhënat zyrtare nga Instituti i Statistikave të nxjerra nga Anketa e Turizmit në Familje, “Pushime dhe Udhëtime”, tregojnë se shqiptarët po preferojnë gjithnjë e më shumë destinacione ekzotike. Në të dhënat e publikuar nga INSTAT, Tajlanda zë vendin e...
Në mbledhjen e fundit të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste është paraqitur një dokument mbi zhvillimin e llogaridhënies publike të qeverisë, për hapjen e partisë dhe përqendrimin e vëmendjes tek njerëzit. Në të gjithë Shqipërinë, gjatë muajve maj-qershor 2018, drejtuesit...
Pronësia e tokave në malësi të madhe mbetet një shqetësim serioz. Toka nuk është ndarë sipas ligjit 7501 as sipas tapive të vjetra, por gjithçka është bërë sipas praktikës “të fitojë kush është më I forti”.     Kjo problematike u denoncua...

Te fundit

video

Bëhuni gati për një javë shpërthyese e plot të papritura, ç’kanë parashikuar yjet për...

Dashi: Më në fund, ka ardhur momenti të shpërbleheni. Venusi kalon në sektorin e të ardhurave duke ju ndihmuar të gjeni burime të ndryshme...
video

Ju pëlqen era e tokës pasi bie shi? Kjo dukuri ka një emër

Era e shiut dhe e tokës së lagur mund të sjellin një ndjenjë kënaqësie të pamohueshme. Çfarë është ajo që provokon këtë lloj lehtësimi...
video

Gjërat tipike që bën çdo shqiptar, do shkriheni së qeshuri me veset e tyre

Një shqiptar patjetër ka bërë një nga këto gjëra të listuara më poshtë. Sjellja dhe përqasja që ne kemi ndaj këtyre objekteve, lidhet kryesisht me...