Preken nga Covid-19 dy punonjës të Drejtorisë së Policisë në Elbasan. Mësohet se të infektuarit janë një oficer dhe një efektiv i skuadrës “Shqiponja” të qytetit.   Efektivi është transportuar menjëherë në urgjencën e spitalit “Shefqet Ndroqi” pas gjendjes së rënduar...
Si rezultat i mirëkuptimit të qeverisë greke dhe angazhimit personal të kryeministrit Mitzotakis, për shqiptarët me leje të përkohshme qëndrimi nuk u penalizuan masivisht për shkeljen e pavullnetshme të afateve. Por sidoqoftë është verifikuar një numër i kufizuar rastesh kur...
Banorët e fshatit Prekal, në njësinë administrative Postribë nuk kanë një qendër shëndetësore. Ata e kanë të vështirë ta kalojnë dimrin në këto kushte. Ky shqetësim i banorëve është prej kohësh. Kryeplaku i fshatit Prekal, Marash Pjetraj thotë se disa...
Policia e Shtetit ka shoqëruar në komisariat dy reporterë të portaleve online, Aurel Rakipllari i SYRI.net dhe Daniela Grica e gazetës Shekulli pas lajmi të rremë të publikuar dhe që shkakoi panik në popullatë.   Policia e Shtetit bën të ditur...
Një lajm pikëllues këtë mesditë nga policia bashkiake e Tiranës. Bëhet me dije se është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme prej një sëmundje të rëndë, efektivi Besfort Dajçi. “Ngushëllime të sinqerta, familjes, miqve, shokëve dhe kolegëve. Do të kujtojmë...
Shqipëria është bër një ferr i vërtetë për shqiponjat dhe skifterët si pasojë e çmendurisë shqiptare. Një shpend i rallë është kapur në Vlorë. Protagonistët janë tri vlonjatët, në duart e të cilëve ka rënë një skifter gri. Me sa...
Mungesa e një piste skish në Shkodër ose alpet ka bërë që një numër i konsiderueshëm qytetarësh nga Shkodra t’i drejtohen pikës turistike të Kolashinit në Malin e Zi. Nga viti në vit ajo qytezë e vogël malore në shtetin...
Konfindustria i ka kërkuar zyrtarisht Kuvendit të Shqipërisë të mos miratojë në seancë plenare aktet ligjore pjesë e Paketës Fiskale 2019, në të cilën preket me falimentim të sigurtë brenda një kohë të shkurtër e gjithë industria shqiptare e...
Reshjet e shiut të rënë gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit të sotëm kanë shkaktuar probleme në qarkun e Shkodrës, kryesisht në zonat malore. Problemet kryesisht janë në dëmtimin e rrugëve dhe në mungesën e energjisë elektrike. Njësia...
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se distancimi fizik është arma më e fortë që kemi në dorë për frenimin e transmetimit të COVID-19.   Në një status në Facebook, ministrja thotë se “Infermierët dhe e gjithë struktura e kujdesit shëndetësor...

Te fundit

I riu shqiptar bëhet shembull, mediat gjermane shkruajnë për të: Gjeti portofolin me 7...

Taulant Baftjaraj nga Sopia e Suharekës, që jeton në Esslingen të Gjermanisë është bërë temë e medieve gjermane. Arsyeja se pse mediet gjermane po shkruajnë...

Arbana Osmani paska një hall të madh pasi lindi djalin e dytë, ajo thotë:...

Ka kaluar thuajse një muaj që moderatorja Arbana Osmani solli në jetë djalin e saj të dytë. Arbana tregon se ka shumë neps. Ndaj për...

Situata tepër kritike nga pandemia, ja kush janë vatrat më të rrezikshme të koronavirusi...

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 18 persona nga Covid-19. Po ashtu ministria bën me...