ZJARR NË FSHATIN OKOL, INSTITUCIONET ASNJË MASË PËR SHUARJEN E TIJ

Një zjarr ka rënë në fshatin Okol në afërsi të Thethit. Siç bëhet me dije zjarri ka që në mëngjes që është aktiv dhe asnjë nga instancat përkatëse nuk është dukur në vendin e ngjarjes.

Për banorët eksizton frika e avancimit të këtyre flakëve dhe ndoshta edhe rrezikut që tu afrohet banesave të tyre.

Siç mund të shihet edhe nga videoja reja e tymit është e konsiderueshme dhe duhet vepruar menjëherë pasi edhe temperaturat e larta mund të faovorizojnë përhapjen e tij.

 

 

 

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65 vjeç, banues në Slloveni, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, teksa ishte duke vizituar kalanë e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...