Korsitë e biçikletave punimet mbesin pezullm kaos në trafik

Punimet që nisën me ritme të shpejta në prag të fushatës elektorale për ndërtimin e korsive të dedikuara për bicikleta kanë mbetur vend numëro. Segmentet nga Parruca në Xhabiej dhe Parrucë-Sheshi Isa Boletini” kanë mbetur të hapura duke sjellë kaos në trafik.

Si për ironi anjë punëtor nuk duket në terren nga një vëzhgim që RTSH Shkodra dhe kjo situatë nuk është aspak normale kur po afron piku i sezonit turistik.Në një kilometar që i takon korsisë Xhabije-Parrucës, vetëm 400 metrat e para janë përfunduar, ndërsa për pjesën tjetër ende nuk dihet se sa kohë duhet për të përfunduar këtë korsi të bicikletave.Megjithatë puna në terren vazhdon me ritme shumë të ngadalta dhe ne disa vende nuk ka asnjë puëntor që po punon .

Në rast se punimet vijojnë të ecin me këto ritme ka gjasa që ky investim të mos përfundojë në afatet e parashikuara. Në vitin 2018 kur nisi puna për studimin e trafikut, u hartua edhe një raport, sipas të cilit, nga 1946 qytetarë të pyetur rezultoi se 651 prej tyre e vlerësonin “Shumë keq” situatën lidhur me numrin e korsive të biçikletave, 520 e vlerësuan “Keq”, 531 “Mjaftueshëm”, 180 “Mirë” dhe vetëm 65 prej tyre “Shumë mirë”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...