Spahia vijon përdorimin e administratës së Bashkisë, shefja e Kulturës fushatë duke e shkelur ligjin “pa kulturë”

Bardh Spahia vijon të injorojë kodin zgjedhor i cili përcakton qartë që të ndalohet rreptësisht përdorimi i administratës për qëllime elektorale. Pas drejtorëve, Spahia ka angazhuar nënkryetarin e Bashkisë Shkodër, Ardit Qylybyli dhe shefen e Kulturës, Bruna Keçi Lleshi që të bëjnë fushatë edhe pse mbajnë funksione publike.

Në rrjetet e tyre sociale, nënkryetari i Bashkisë Shkodër udhëzon qartë ndjekësit e tij që të votojnë për Bardh Spahinë dhe këtë gjë e bën hapur duke e shkelur me të dyja këmbët ligjin. Po ashtu, në postimet e tjera, edhe pse në orarin e punës që paguhet nga taksat e shkodranëve, Qylybyli poston foto apo video të fushatës duke u bën thirrje qytetarëve që të votojnë për koalicionin “Bashkë Fitojmë”.

Edhe shefja e Kulturës, Bruna Keçi Lleshi duke se në këtë fushatë e ka harruar kulturën e ligjit dhe forcën e tij. Duke e bashkuar kulturën me fushatën, ajo edhe pse mban një funksion publik, bën fushatë për Spahinë nëprmejt postimeve në rrjetet sociale. Në fakt, Qylybyli dhe shefja e Kulturës nuk janë të vetmit. Administrata e bashkisë Shkodër jo vetëm që nuk ka kursyer veten për të shkelur ligjin, por nuk ka kursyer as buxhetin e bashkisë për ta përdorur për qëllime elektorale.

Anëtarët e administratës së bashkisë duhet të ishin të parët që duhet të ngrinin zërin nëse do të kishte presione nga shefi i tyre për të bërë fushatë, por duket se 1 vit në drejtimin e bashkisë u ka shtuar oreksin për të vijuar përdorjen e funksioneve publike për qëllime elektorale apo personale.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...