“Firmosa kontratën sociale”, Benet Beci: Do ti bëj prioritetet e qytetarëve pjesë të planeve të bashkisë

Kënaqësi, por dhe përgjegjësi pjesmarrja në forumin publik organizuar nga Intelektualët e rinj, Shpresë në bashkëpunim me POP – Përballja e Ofertave Politike. Ky forum i mbajtur në kuadër të Kontratës Sociale përpara Zgjedhjeve Vendore të 14 Majit, më dha mundësinë të diskutoja prioritetet kryesore të Kontratës Sociale të qytetarëve të Shkodrës, si dhe për të prezantuar programin si kandidat për kryetar bashkie, në përmbushjen e tyre.

“Në mos ti, Kush? Në mos sot, kur? Ngrije zërin në zgjedhjet vendore” është slogani i këtij forumi, që sinqerisht e vlerësoj edhe si një ftesë për angazhimin e qytetarëve në këto zgjedhje që përcaktojnë mënyrën sesi do të administrohet Shkodra. Firmosa Kontratën Sociale me z. Saimir Beqiraga Intelektualet e rinj, Shpresë (IRSH) duke u zotuar se pas fitores së zgjedhjeve lokale do t’i bëj prioritetet e qytetarëve të Shkodrës pjesë të planeve të punës së bashkisë për katër vitet e ardhshme.

Ju falenderoj të gjithëve për mundësinë, angazhimin dhe vëmendjen!

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që vija bregdetare të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave por pa...

“Përshëndetje e përzemërt dhe flagrante”, veprimi i Ramës ndaj Melonit jehonë në mediet italiane (VIDEO E PLOTË)

Kryeministrja Giorgia Meloni mori pjesë në samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC) i cili vizitoi 45 liderë të mbledhur në Moldavi . Mes tyre edhe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...