A beson në Zot Alfred Cako? Ja si e shpjegon ai krijimin e njerëzimit

Alfred Cako ishte i ftuar në “Why Not” ku foli për besimin në Zot dhe krijimin e njerëzimit.

 

“Besoj se gjithë kjo harmoni e madhe nuk mund të jetë tjetër përveçse produket i një inteligjence të jashtëzakonshme dhe këtë inteligjencë mund ta ketë vetëm një qenie superiore që ne e quajmë Zot, Allah etj. Të gjithë bien dakord që jetën e ka krijuar në fuqi.”

 

Cako tregoi edhe nëse ai beson te jeta e përtejme, teksa nënvizoi se 10 urdhrat e Moisiut nuk duhen shkelur asnjëherë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shenjat e Horoskopit që martohen në moshë të re

Ka disa shenja që janë alergjikë ndaj martesës dhe...

“Mami, nuk ia dal dot më me babin”, nëna kujton mes lotësh fjalët e të birit 7-vjeçar

Pas 16 vjetësh martesë, në vitin 2019 Silvana vendos...