Arjan Çani tregon emrin e socialistit që do i zërë vendin kryeministrit: Ka ambicie, mezi po pret të rrëzohet Rama

Gazetari Arian Çani deklaroi se kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka ambicie për t’u bërë kryeministër.

 

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Arian Çani u shpreh se Veliaj mezi pret momentin që kreu i qeverisë, Edi Rama të rrëzohet nga pushteti.

 

“Më thoni ju mua, sot kush është njeriu që ka ambicie t’i kapë vendin Edi Ramës? Përveç Erion Veliajt. Jo, Berisha nuk e ka, sepse do do bënte këto që po bën, po bën gjëra deja vu, do bënte diçka tjetër. Për mua kjo është kryesorja.

 

Nuk ka një lider në hije, pra një kryeministër në hije, përveç atij të bashkisë, që po pret tani. Ai po pret, të rrëzohet sa më shpejt ai që t’i kapë vendin”, theksoi ai.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shenjat e Horoskopit që martohen në moshë të re

Ka disa shenja që janë alergjikë ndaj martesës dhe...

“Mami, nuk ia dal dot më me babin”, nëna kujton mes lotësh fjalët e të birit 7-vjeçar

Pas 16 vjetësh martesë, në vitin 2019 Silvana vendos...