MBI 250 AKTORË, NË HAJMEL VJEN “BETLEHEMI I GJALLË”

Pak kush mund ta di se në një fshat të Shqipërisë e pikërisht në fshatin Hajmel të Vaut të Dejës 26 dhjetor 2022 nga ora 16:00 deri ne oren 20:00 dhe të dielën me 1 janar 2023 ne të njëjtën ore Betlehemi do jetë “i gjallë”.

Famullia e Shën Palit dhe Shën Pjetrit në Hajmel do realizojë “Betlehemin e gjallë” dhe ftojne te gjthe qytetaret te marrin pjesë nga ora 16 deri ne 20.

“Betlehemi i gjalle” tashme eshte kthyer ne nje aktivitet tradicional pasi cdo vit organizohet duke terhequr vemendjen e qytetareve te shumte qe e vizitojne ate.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...